English

Sot merret vendimi për kryebashkiakun e Kuçovës, Kreshnik Hajdari i pranishëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreshnik Hajdari, kryetari i bashkisë Kuçovë do e ndjek nga afër seancën ku do të merret vendimi për të, nëse do të vijojë detyrën apo do të shkarkohet.

- Advertisement -

Pritet që ditën e sotme të merret vendimi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve lidhur me kryebashkiakun e Kuçovës, nëse Kreshnik Hajdari do ta vijojë mandatin apo do të ndërpritet.

Ka qenë komisioni qendror i zgjedhjeve ai i cili është drejtuar prokurorisë së përgjithshme me një shkresë ku kërkonte verifikimin e pastërtisë së figurës së Hajdarit, i cili u zgjodh në 14 maj si kryebashkiak i Kuçovës.

Prokuroria e përgjithshme pas marrjes së kërkesës është vënë në lëvizje dhe i është drejtuar me letër porosi drejtësisë greke. Ai rezulton i dënuar nga drejtësia greke, por këtë fakt nuk e ka deklaruar në formularin e vetë deklarimit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?