English

SPAK jep pretencën për bandën e Cukalit, 25 vite burg për të fortin e Myslim Shyrit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokuroria e Posaçme ka dhënë pretencën për bandën e të “fortit” të Myslym Shyrit, Gjergj Cukali.

- Advertisement -

Prokurorët e SPAK, Behar Dibra dhe Ened Nakuçi kerkuan denimin e Gjergj Cukalit me 25 vite burgim, ndërkohë që për Blendi Dedën u kërkua 22 vite burg dhe 21 për Paris Prengën.

Ndërkohë që për të penbduarit e drejtësisë, Enver Jamaku dhe Ermond Jamaku, prokuroia kërkoi 8 vite burgim.

SPAK nisi hetimin për Gjergj Cukalin, pas deklarimeve të dëshmitarëve të bashkëpunëtorëve të drejtësisë, vëllezërve Enver dhe Edmond Jamaku.

Enver Jamaku tha se Cukali i ka premtuar 30 mijë euro në këmbim që t’i vendoste tritolin mjetit të biznesmenit Gjon Mema në Kamëz.

Nën akuzë u vendosën dhe pjesëtarë të tjerë të bandës së Cukalit, ku pas dëshmive të vëllezërve Jamaku u zbuluan një sërë krimesh të tjera në Tiranë, përfshirë dhe baza të armatosura.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×