Lionel Messi tregon sekretin që e bën të pagabueshëm përballë portës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Lionel Messi është një prej lojtarëve më të mirë të historisë së futbollit, për të mos thënë më i miri.


Një talent vërtetë i rrallë, por me sa duket argjentinasi nuk është ai që është vetëm prej talentit, por edhe falë punës së tij. Ylli i Barcelonës tregon se si përgatitet paraprakisht që ta ketë më të thjeshtë të shënojë gola, sidomos ato me goditje dënimi.

“Kohët e fundit kam qenë duke u stërvitur më goditjet e lira. Mundohem që të studioj se si lëvizin portierët, si reagojnë, si e vendosin murin. Tani kam nisur që ta studioj akoma më shumë një detaj të tillë”, – thotë fituesi i Topit të Artë.

Përballë Alavesh, Messi realizoi golin e 50-të për vitin 2019. Ai gjithashtu është golashënuesi më i mirë në historinë e kampionatit spanjoll, pasi në 465 ndeshje ka arritur të shënojnë 432 gola. Një rekord ky për të cilin argjentinasi u shpreh se është shumë i lumtur.

Aktualisht Barcelona e tij ndodhet në vendin e parë në La Liga, me 39 pikë, 2 më shumë se Real Madrid që ndodhet në vendin e dytë.Etiketimet

Përsëritja e zgjedhjeve, Meta fton shqiptarët të votojnë Shaip Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...

SHBA konfirmon nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë shtete

Qendra e SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha të enjten se kishte identifikuar nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë...

Lukashenko urdhëron formimin e komandës së re ushtarake në kufi me Ukrainën

Lideri bjellorus Alexander Lukashenko ka urdhëruar të enjten formimin e një komande të re ushtarake në kufirin jugor të vendit me Ukrainën, raporton Reuters. “Është...

TË FUNDIT

Përsëritja e zgjedhjeve, Meta fton shqiptarët të votojnë Shaip Kamberin

Presidenti Ilir Meta ka ftuar shqiptarët të votojnë kandiatin për deputet të Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi nesër në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc. Përmes...

SHBA konfirmon nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë shtete

Qendra e SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha të enjten se kishte identifikuar nëntë raste të lisë së majmunëve në shtatë...

Lukashenko urdhëron formimin e komandës së re ushtarake në kufi me Ukrainën

Lideri bjellorus Alexander Lukashenko ka urdhëruar të enjten formimin e një komande të re ushtarake në kufirin jugor të vendit me Ukrainën, raporton Reuters. “Është...

Sa shqiptarë e praktikojnë besimin e tyre fetar?

Më shumë se gjysma e shqiptarëve (50,7%) nuk shkojnë asnjëherë në institucione të besimeve fetare si xhamia, kisha apo teqeja. Pjesa më e madhe...

Rama rikthen në detyrë ish-zv.ministrin e Infrastrukturës

Kryeministri, Edi Rama ka emëruar Hantin Bonati në postin e zv.ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë. Me këtë vendim, Bonati është rikthyer në detyrën që ka...