Real Madrid triumfon në El Clasico, mposht 3-2 katalanasit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Reali fitoi “El Clasicon” e dytë sezonal duke kaluar kështu në finale të Superkupës së Spanjës, pasi mposhti 3-2 Barcelonën.

Koha e rregull në rezultat të barabartë 2-2. Reali ishte dy herë në epërsi falë golave të shënuar nga Vinicius dhe Benzema, por skuadra e Xavit arriti që dy herë ta rikthente baraspeshën me golat e Luk De Jong dhe Ansu Fati.

Në shtesën e parë, në minutën e 98-të, ka qenë Valverde që ka realizuar golin që ka vendosur ndeshjen pas një kundërsulmi perfekt të Los Blancos.

Pavarësisht humbjes, trajneri i Barcelonës, Havi Hernandez u shpreh i kënaqur nga paraqitja e ekipit të tij

“Në fund të ditës humbja nuk na lë shije aq te keqe pasi zhvilluam një ndeshje të mirë dhe ishim shumë pranë fitores. Jemi krenare për atë që dhamë në fushë pasi për pjesën më të madhe të ndeshjes arritëm të dominonim Realin. Kemi dy muaj që punojmë dhe jemi në rrugën e duhur”, u shpreh Xavi Hernandez.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...