Kina heq dorë nga organizimi i Kupës së Azisë 2023 për shkak të COVID-it

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Vala e re e Covid-19 në Kinë, ka detyruar vendin aziatik që të heqë dorë nga organizimi i Kupës së Azisë 2023.

Lajmi është bërë i ditur nga Konfederata Aziatike e Futbollit me anë të një komunikate për shtyp në faqen e saj zyrtare.

Kompeticioni i përbërë nga 24 përfaqësuese ishte parashikuar që të zhvillohej në 10 qytete të Kinës në muajin qershor dhe korrik të vitit të ardhshëm.

Konfederata Aziatike tha se ishte informuar zyrtarisht nga Federata Kineze e Futbollit se nuk do të ishte në gjendje të mirëpresë turneun.

Deri më tani, nuk është vendosur se cili vend do të marrë përsipër organizimin e këtij kompeticioni.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...


TË FUNDIT

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...

Rihapet opera e Kievit, 300 persona shijojnë performancën

Shtëpia kombëtare e Operës në Kiev është rihapur për herë të parë që pas nisjes së pushtimit rus më 24 shkurt. Teatri i kryeqytetit mirëpriti një audiencë të vogël për një program operistik...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER