Liverpul fiton finalen e FA Cup ndaj Çelsit me penallti

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Liverpul mbetet në kërkim të fitimit të katër trofeve pasi arriti të siguronte FA Cup përballë Çelsit pas goditjes së penalltive.

Koha e rregullt prej 90 minuta e luajtur në Uembli përfundoi 0-0 ndërsa gjithashtu pa gola përfundoi edhe shtesa prej 30 minuta.

Ekipi i Jurgen Klop përsëriti fitoren në Carabao Cup të luajtur në shkurt. Portieri i Liverpul, Alison priti gjuajtjen e Mount ndërsa Kostas Cimikas i siguroi titullin e dytë në këtë sezon.

Liverpul është ende në garë për fitimin e titullit kampion në Angli, ndërsa gjithashtu e prit finalja në Champions Leagua përballë Real Madrid.

Nëse do t’ia arrijë të fitojë Premier Leguar dhe Champions League, atëherë do të bëhet ekipi i parë anglez që arrin një rekord të tillë.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...


TË FUNDIT

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER