Ronaldinjo: Isha pranë kalimit në kampionatin anglez në vitin 2002

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ish-futbollisti brazilian, Ronaldinjo ka rrëfyer për herë të parë se ishte shumë pranë transferimit te Mançester Junajtid në vitin 2002, një vit para se të shkonte në Barcelonë.

Duke folur për Sport Bible, 42-vjeçari u shpreh se gjatë kohës që aktivizohej në Francë me Paris Saint Germain, pati muindësinë që të nënshkruante me anglezët, por nuk e bëri diçka të tillë.

“Isha shumë pranë transferimit në klubin e Mançester Junajtid. E kisha atë shans dhe isha shumë pranë, por në fund vendosa të nënshkruaja me Barcelonën”, tha ai.

Karriera e Ronaldinjos arriti kulmin në Katalonjë pasi ai shënoi 94 gola në 207 ndeshje dhe ishte padyshim një forcë shtytëse që Barcelona të kthehej në majën e futbollit europian.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHELL zbulon naftë dhe gaz, Rama: Përfitojmë ne dhe Europa

Kompania holandeze Shell ka zbuluar sasi të konsiderueshme nafte dhe gazi në nëntokën shqiptare. Shell Albania është vendosur prej 8 vjetësh në Shqipëri dhe është...

70 vjeç në timon, Partia Socialiste propozon ndryshime në Kodin Rrugor

Personat deri në moshën 70-vjeçare mund të drejtojnë autobusë, kamion dhe çdo mjet tjetër për transport njerëzish dhe mallrash. Grupi parlamentar socialist ka depozituar në...

Edhe në Kiev bëhet plazh, ukrainasit përpiqen të kapin ritmin

Kievi ka rënë në qetësi dhe për momentin nuk është duke përjetuar sulmet të cilat janë përqendruar në rajonet lindore të Ukrainës. Në këto...

TË FUNDIT

SHELL zbulon naftë dhe gaz, Rama: Përfitojmë ne dhe Europa

Kompania holandeze Shell ka zbuluar sasi të konsiderueshme nafte dhe gazi në nëntokën shqiptare. Shell Albania është vendosur prej 8 vjetësh në Shqipëri dhe është...

70 vjeç në timon, Partia Socialiste propozon ndryshime në Kodin Rrugor

Personat deri në moshën 70-vjeçare mund të drejtojnë autobusë, kamion dhe çdo mjet tjetër për transport njerëzish dhe mallrash. Grupi parlamentar socialist ka depozituar në...

Edhe në Kiev bëhet plazh, ukrainasit përpiqen të kapin ritmin

Kievi ka rënë në qetësi dhe për momentin nuk është duke përjetuar sulmet të cilat janë përqendruar në rajonet lindore të Ukrainës. Në këto...

Mbi 200 të infektuar me COVID në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 213 raste të reja me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nuk është shënuar asnjë rast...

Zelenski: 60 mln tonë drithë mund ‘të ngecë’ në Ukrainë deri në vjeshtë

Deri në 60 milionë tonë drithë mund të ngecen në Ukrainë deri në vjeshtë nëse vendi vazhdon të përballet me eksporte të bllokuara, u...