Dy kampionë bote në Kickbox në Vlorë, Ilda Lelo dhe Edi Shehaj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Në pallatin e sportit në Vlorë, “Night of the Champions” ka dhuruar emocione të shumta mes garimit në Kickbox të një numri të konsiderueshëm sportistësh, kryesisht nga Ballkani.

Dy sportistët vlonjatë Ilda Lelo dhe Edi Shehaj nuk kanë zhgënjyer, duke e bërë të tyrin këtë titull.

Për Lelon është titulli i parë kampion bote pas atij europian, ndërsa Shehaj merr titullin e tretë botëror.

Kryetari i Bashkisë Vlorë Dritan Leli i ka dorëzuar titullin dhe gjerdanin kampionit të botës Edi Shehaj, duke i vlerësuar të dy për titullin kampion.

“Ju falenderoj të dyve për këtë spektakël fantastik që dhuruat”, tha ai.

Mes emocionesh, të dy sportitët dhe trajneri i tyre janë shprehur të lumtur për këtë arritje të madhe.

Vlora dhe Shqipëria kanë kështu dy tiituj kampionë bote të fituar pikërisht nga Lelo dhe Shehaj në një eveniment ky padyshim një arritje e tillë është shumë e rëndësishme.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...