Islanda barazon rezultatin përballë Shqipërisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Shqipëria merr barazim në Islandë

Shqipëria dhe Islanda kanë ndarë nga 1 pikë në ndeshjen e vlefshme për Grupin 2 në Ligën e Kombeve.

Në takimin e luajtur të hënën në mbrëmjen në Reykjavík, rezultati final ishte 1-1.

Fillimisht, Shqipëria kaloi në avantazh me gol të shënuar nga Taulant Seferi.

Sulmuesi kuqezi përfitoi nga një gabim i mbrojtjes kundërshtare për të shënuar në minutën e 30’.

Në minutat e para të pjesës së dytë, Islanda ka arritur që të barazojë rezultatin me gol të sulmuesit Dagur Thorsteinsson.

Kjo ishte ndeshja e parë për kuqezinjtë në Grupin 2 për Ligën e Kombeve.

Islanda ndërkohë vinte pas një barazimi 2-2 me Izraelin.

Në grupin e kuqezinjve bënte pjesë dhe Rusia, e cila për shkak të luftës në Ukrainë, është përjashtuar nga gara.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...