FOTO | Stadiumi i Vjenës në terr, Austri-Danimarkë nisi me 30 minuta vonesë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ndeshja e vlefshme për Ligën e Kombeve midis Austrisë dhe Danimarkës mbrëmjen e djeshme, nuk u arrit që të zhvillohet në orën 20:45 siç ishte planifikuar.

Shkak për këtë, u bë ndërprerja e energjisë elektrike në Vjenë, pasi vendi po përballet me reshje shiu dhe shtrëngata të shumta.

Sfida filloi gjysmë ore me vonesë, teksa ddanezët triumfuan me rezultatin 1-2.

Ndeshja tjetër e Grupit 1 të Ligës A, midis Kroacisë dhe Francës përfundoi në barazim 1-1.

Aktualisht, Danimarka është kryesuesja e grupit me 6 pikë, ndjekur nga Austria me 3 dhe Franca me Kroacinë nga 1 pikë.

Stadiumi i Vjenës pa energji elektrike

Tifozët ndezin dritat e celularëve në stadium

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksidentoi të miturin dhe u largua nga vendngjarja, në kërkim polici

Një punonjës i policisë së Pogradecit është shpallur në kërkim për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe largim nga vendi i aksidentit. Agjencia e Mbikëqyrjes...

Sofja dëbon 70 diplomatë rusë, Petkov: Punonin kundër interesave të Bullgarisë

Pa dhënë shumë detaje, kryeministri në ikje i Bullgarisë, Kiril Petkov njoftoi se po dëbonte nga vendi 70 diplomatë të akredituar në ambasadën ruse...

Zyrtari italian: Të gjendet një zgjidhje për dialogun Kosovë-Serbi

Italia inkurajon dialogun Kosovë-Serbi dhe se për këtë çështje duhet të gjendet një zgjidhje. Kështu u shpreh nënsekretari Ministrisë së Punëve të Jashtme të Italisë,...

TË FUNDIT

Aksidentoi të miturin dhe u largua nga vendngjarja, në kërkim polici

Një punonjës i policisë së Pogradecit është shpallur në kërkim për shkelje të rregullave të qarkullimit dhe largim nga vendi i aksidentit. Agjencia e Mbikëqyrjes...

Sofja dëbon 70 diplomatë rusë, Petkov: Punonin kundër interesave të Bullgarisë

Pa dhënë shumë detaje, kryeministri në ikje i Bullgarisë, Kiril Petkov njoftoi se po dëbonte nga vendi 70 diplomatë të akredituar në ambasadën ruse...

Zyrtari italian: Të gjendet një zgjidhje për dialogun Kosovë-Serbi

Italia inkurajon dialogun Kosovë-Serbi dhe se për këtë çështje duhet të gjendet një zgjidhje. Kështu u shpreh nënsekretari Ministrisë së Punëve të Jashtme të Italisë,...

Investitor strategjik për Pallatin e Brigadave, kthehet në pikë turistike

Ministria e Kulturës i ka hapur rrugën menaxhimit të integruar Pallatit të Brigadave, me partner strategjik, me arsyetimin se ky ansambël historik duhet të...