Liverpul refuzon ofertën e dytë të Bajernit të Mynihut për Sadio Mane

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Liverpul ka refuzuar ofertën e dytë të Bajernit të Mynihut për mesfushorin anësor, Sadio Mane.

Sipas Sky Sports, klubi gjerman ofroi 30 milionë euro dhe një bonus prej 6,5 milionë. Ky bonus do të aktivizohej nëse Bajern do të fitojë tre Liga të Kampionëve dhe Mane tre “Topa të Artë”, çka duket e pamundur.

Anglezët e vlersojnë çmimin e lojtarit senegalez në rreth 43 milionë euro. Në ofertën e partë, Bajerni i Mynihut ofroi vetëm 21 milionë, e cila u cilësua si qesharake nga Liverpul.

30-vjeçari Mane ka deklaruar se nuk do të rinovojë kontratën me Liverpul që skadon në qershor të këtij viti dhe se kërkon të provojë një aventurë të re.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...