Shefi i policisë në Paris: Finalja e Ligës së Kampionëve ishte një dështim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i policisë së Parisit, Didier Lallement e ka cilësuar si një dështim, organizimin e finales së Ligës së Kampionëve midis Liverpul dhe Real Madrid, ku ndeshja filloi 36 minuta me vonesë, për shkak se jo të gjithë tifozët ishin futur në stadium.

Duke foluar para Senatit këtë të enjte, Lallement tha se tifozët ishin konfrontuar me njëri-tjetrin dhe se kjo ngjarje ka tronditur imazhin e Francës, shkruan Euronews.

Policia franceze u kritikua pasi dyshohej se kishte hedhur gaz lotsjellës ndaj mbështetësve të Liverpul.

Autoritetet pretenduan se vonesa për fillimin e ndeshjes u shkaktua pasi rreth 40 mijë tifozë kërkonin të hynin brenda në stadium me biletë false apo pa biletë.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 0-1 në favor të Real Madrid.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Vidhet banesa në Vaun e Dejës, grabitësit marrin edhe automjetin e parkuar në oborr

Një banesë është grabitur me dhunë në Vaun e Dejës. Policia tha se ngjarja ndodhi në fshatin Ashtë, rreth orës 04:25 të mëngjesit ku persona...

Isufi: Pedagogët s’blejnë dot as një botim shkencor, më 17 tetor bojkot i plotë

Ardian Isufi pedagog thotë se pedagogët kërkojnë një rritje me 30 dhe 20 për qind të pagave, të krahasueshme me vendet e rajonit. Në emisionin...

Elon Musk i rikthehet marrëveshjes për blerjen e Twitter

Miliarderi Elon Musk ka ndryshuar sërish mendjen rreth blerjes së Twitterit, dhe tani ka deklaruar se është i gatshëm të vazhdojë me procedurat për...

TË FUNDIT

Vidhet banesa në Vaun e Dejës, grabitësit marrin edhe automjetin e parkuar në oborr

Një banesë është grabitur me dhunë në Vaun e Dejës. Policia tha se ngjarja ndodhi në fshatin Ashtë, rreth orës 04:25 të mëngjesit ku persona...

Isufi: Pedagogët s’blejnë dot as një botim shkencor, më 17 tetor bojkot i plotë

Ardian Isufi pedagog thotë se pedagogët kërkojnë një rritje me 30 dhe 20 për qind të pagave, të krahasueshme me vendet e rajonit. Në emisionin...

Elon Musk i rikthehet marrëveshjes për blerjen e Twitter

Miliarderi Elon Musk ka ndryshuar sërish mendjen rreth blerjes së Twitterit, dhe tani ka deklaruar se është i gatshëm të vazhdojë me procedurat për...

Zjarr në një magazinë bujqësore në Korçë

Një magazinë me produkte bujqësore në Petrushë, Korçë ka marrë flakë. 2 zjarrfikëse të Pogradecit dhe 1 e Maliqit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për...

Koreja e Jugut dhe SHBA lëshojnë raketa në përgjigje të Koresë së Veriut

Ushtria e Koresë së Jugut ka kërkuar falje pasi një lëshim i dështuar i raketës gjatë një stërvitjeje të përbashkët me Shtetet e Bashkuara...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?