Izraeli përmbys Shqipërinë në pjesën e dytë, kuqezinjtë të fundit në grup

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Izraeli ka përmbysur rezultatin ndaj Shqipërisë në pjesën e dytë, duke fituar ndeshjen në “Air Albania”, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Kombëtarja shqiptare kaloi në avantazh në minutën e 45-të, me golin e shënuar nga Armando Broja.

Ishte Balliu i cili u rrëzua brenda zonës dhe fitoi 11-metërshin e kthyer në gol nga Broja.

Në fund të pjesës së parë, festa e tifozëve për golin e Brojës u shoqërua me incidente.

Pas shënimit të golit, festa shpërtheu në “Air Albania”, ku disa tifozë u futën në fushën e lojës. I menjëhershëm ishte ndërhyrja e forcave të sigurisë, që i larguan tifozët.

Ndërsa, në pjesën e dytë kuqezinjtë patën një paraqitje për t’u harruar, pasi skuadra e Izraelit ushtroi presion dhe e vuri kombëtaren shqiptare në vështirësi.

Në minutën e 57-të dhe 73-të, për izraelitët shënoi Manor Solomon. Pas kësaj fitoreje, Izraeli kryeson grupin me 4 pikë, ndjekur nga Islanda me 2 pikë dhe Shqipëria në vend të fundit me 1 pikë.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...