Reja: Golin e barazimit ia dhuruam Izraelit në pjatë të argjendtë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Trajneri i kombëtares, Edi Reja ka folur pas humbjes së Shqipërisë ndaj Izraelin me rezultatin 1-2, në ndeshjen e zhvilluar në “Air Albania”, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Reja u shpreh se skuadra luajti mirë në pjesën e parë, por jo në të dytën. Sipas tij, kuqezinjtë ia dhuruan golin e barazimit Izraelit në pjatë të argjendtë.

“Ne e ia dhuruam golin e barazimit në një pjatë të argjendtë, ishim 2 kundër 3. Nuk mund të bëhet një dalje ashtu”, deklaroi tekniku 76-vjeçar.

Reja theksoi se kjo ndeshje ishte e njëjtë si ajo e zhvilluar ndaj Islandës pak ditë më parë, ku Shqipëria kaloi e para në avantazh, por gabimet në mbrojtje i dhuruan islandezëve golin e barazimit.

Pas kësaj fitores së sotme, Izraeli kryeson grupin me 4 pikë, ndjekur nga Islanda me 2 pikë dhe Shqipëria në vend të fundit me 1 pikë.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Investitor strategjik për Pallatin e Brigadave, kthehet në pikë turistike

Ministria e Kulturës i ka hapur rrugën menaxhimit të integruar Pallatit të Brigadave, me partner strategjik, me arsyetimin se ky ansambël historik duhet të...

Siria njeh si vende të pavarura rajonet pro-ruse, Luhansk dhe Donetsk

Siria ka vendosur të njohë zyrtarisht pavarësinë dhe sovranitetin e Republikave Popullore të Luhanskut dhe Donetsk. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia shtetërore siriane...

TË FUNDIT

Investitor strategjik për Pallatin e Brigadave, kthehet në pikë turistike

Ministria e Kulturës i ka hapur rrugën menaxhimit të integruar Pallatit të Brigadave, me partner strategjik, me arsyetimin se ky ansambël historik duhet të...

Siria njeh si vende të pavarura rajonet pro-ruse, Luhansk dhe Donetsk

Siria ka vendosur të njohë zyrtarisht pavarësinë dhe sovranitetin e Republikave Popullore të Luhanskut dhe Donetsk. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia shtetërore siriane...

Prençi kundër Peleshit: 4 helikopterë s’kushtojnë më shumë se 12 mln euro

Ish-drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi deklaroi se Shqipëria i ka mundësitë financiare për të blerë helikopterë për shuarjen e zjarreve, duke dalë kundër...

Rreth 600 të infektuar me COVID-19, më shumë se gjysma në Tiranë

Numri i rasteve me COVID-19 në vendin tonë ka ardhur sërish në rritje gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë tha se në 1534...