Sonte luhet Shqipëri-Izrael, trajneri Reja i beson sulmin Brojës dhe Uzunit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Shqipëria do të përballet me Izraelin sonte në orën 20:45 në “Air Albania” me synimin për të marrë fitoren e parë në Ligën e Kombeve, që do t’i ngjiste kuqezinjtë direkt në vendin e parë me 4 pikë.

Pas barazimit në Islandë, trajneri Reja pritet të bëjë disa ndryshime gjatë përballjes së sotme.

Në portë do të jetë Etrit Berisha. Mbrojtësi Marash Kumbulla, pritet t’i lërë vendin Frederik Veselit, i cili do të plotësojë treshen me Ismajlin e Gjimshitin.

Edi Reja ka vendosur që në vend të Gjasulës e Çekiçit, ta nisë ndeshjen me Asllanin dhe Bajramin. Në mesfushë gjithashtu do të jenë edhe Balliu, Hysaj e Abrashi.

Reja ka vendosur të ndryshojë dhe dyshen e sulmit. Në vend të Cikalleshit dhe Seferit autorit te golit ndaj Islandes, do jenë Broja dhe Uzuni. Të dy keta sulmues nuk ishin në dispozicion për sfidën në Islandë.

Shqipëria është perballur 4 here me Izraelin.  Dy ndeshje jane fituar nga Shqiperia dhe dy nga Izraeli. Edhe pse gjithcka është e barabartë në perballjet mes tyre, specialistët e basteve shohin favorite Shqipërinë për ndeshjen e sotme.

Nesë Shqiperia arrin t’i marrë 3 pike sonte Izraelit renditet në vendin e parë në grup falë dhe një pike të marrë përballë Islandës.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...