Alonso paralajmëron ‘sulm’ ndaj Vershtapen në garën e Kanadasë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Dy herë kampioni i botës në Formula 1, Fernando Alonso paralajmëroi se do të sulmojë Maks Vershtapen që në nisje të garës, që do të zhvillohet këtë të dielë në Kanada.

Piloti 40-vjeçari spanjoll i skuderisë Alpine, regjistroi kohën e dytë më të mirë gjatë provave të djeshme, çka i mundëson nisjen nga vija e parë në garën e sotme, pas kampionit të botës në fuqi, Verhstapen

Një rezultat, që Alonso e kishte arritur për herë të fundit në vitin 2012 në Çmimin e Madh të Gjermanisë, kur pilotonte një makinë Ferrari, shkruan Sky Sports.

“Do të sulmoj Maksin që në kthesën e parë. Makina ishte fantastike, mendoj se edhe fansat më ndihmuan dhe më dhanë një shtysë”, u shpreh Alonso.

Renditja e provave zyrtare për Çmimin e Madhe të Kanadasë, Foto: F1

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...