Manchester United: Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga klubi këtë verë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo, 37 vjeç, u kthye në Old Trafford nga Juventusi verën e kaluar.

Megjithatë, ndërsa ai ishte golashënuesi më i mirë i United sezonin e kaluar – dhe i treti në Premier League – sezoni i përgjithshëm u pa si një zhgënjim i madh.

United përfundoi në vendin e gjashtë në Premier League, kështu që humbi kualifikimin në Champions League.

Kjo do të thotë se Ronaldo, i cili ka një vit të mbetur në kontratën e tij me United plus një vit opsional, do të luajë në Europa League për herë të parë.

Nuk është diçka që ai po e sheh me kënaqësi dhe pesë herë fituesi i Topit të Artë mendon se mund të ketë opsione më tërheqëse për të në këtë fazë të karrierës së tij.

Ish-sulmuesi i Real Madridit theksoi se ai e respekton United, por ndërsa hyn në fazat e fundit të karrierës së tij, ai dëshiron të konkurrojë për çmime më të mëdha.

Ndërkohë do të ishte një goditje për prestigjin e United nëse ata do të humbnin një nga lojtarët më të mëdhenj që kanë pasur ndonjëherë.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fenomeni i pazakontë natyror në Halkidiki shtang banorët

Një fenomen mbresëlënës natyror ka ndodhur mëngjesin e së dielës në ishullin Halkidiki, në Greqi, kur për shkak të kushteve të këqija atmosferike, mbi...

Jazexhi: Rushdie e përdori provokimin ndaj botës islame për t’u promovuar

Gazetari Olsi Jazenxhi tha se sulmi ndaj shkrimtarit Salman Ruzhdie nga një i ri mysliman në Nju Jork është rrjedhojë e urrejtjes së të...

Plagosi me thikë fqinjin për motive pronësie, arrestohet 68-vjeçari

Policia e Korçës ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë mesditën e së dielës në lagjen nr.4 të qytetit. Burime nga blutë e qytetit...

TË FUNDIT

Fenomeni i pazakontë natyror në Halkidiki shtang banorët

Një fenomen mbresëlënës natyror ka ndodhur mëngjesin e së dielës në ishullin Halkidiki, në Greqi, kur për shkak të kushteve të këqija atmosferike, mbi...

Jazexhi: Rushdie e përdori provokimin ndaj botës islame për t’u promovuar

Gazetari Olsi Jazenxhi tha se sulmi ndaj shkrimtarit Salman Ruzhdie nga një i ri mysliman në Nju Jork është rrjedhojë e urrejtjes së të...

Plagosi me thikë fqinjin për motive pronësie, arrestohet 68-vjeçari

Policia e Korçës ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë mesditën e së dielës në lagjen nr.4 të qytetit. Burime nga blutë e qytetit...

Fluks automjetesh Kapshticë, dogana shqiptare me kapacitet të plotë

Numri i hyrjeve është në nivele të larta në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës ku në datën 13 gusht kanë hyrë 7475 shtetas...

1 i plagosur me thikë pas konfliktit mes fqinjëve në Korçë

Konflikti mes dy fqinjëve ka përfunduar me plagosjen e njërit prej tyre në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të shkollës Demokracia, pak minuta...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?