PSG largon trajnerin Mauricio Pochettino

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Klubi i futbollit Paris St Germain ka konfirmuar largimin e trajnerit Mauricio Pochettino pas 18 muaj në krye të pankinës.

Largimi i 50-vjeçarit pritej të ndodhte prej thuajse një muaji, por vetëm tani u konfirmua nga drejtuesit e ekipit. Ish-menaxheri i Nisës, Christophe Galtier pritet të zëvendësojë argjentinasin.

Pochettino po e lë PSG-në pasi e udhëhoqi atë drejt titullit të dhjetë në kampionatin francez, që ishte dhe suksesi i tij i parë si trajner.

Ai e mbajti skuadrën të pamposhtur në shtëpi gjatë këtij sezoni, duke e mbyllur atë me 16 fitore në 19 ndeshje.

Por performanca e dobët në Champions League, me Lionel Messin në ekip, u konsiderua një dështim i madh.

Në një komunikatë për shtyp, ku konfirmon largimin, klubi parizien e falënderon Pochettinon dhe stafin e tij për punën e bërë dhe i uron më të mirat për të ardhmen.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Hoqi dhe hodhi në det flamurin turk, arrestohet pushuesi në Gjirin e Lalëzit

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi hoqi me forcë flamurin e shtetit turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e...

‘Kurti-Vuçiç do mbajnë përgjegjësi’, BE i kërkon Kosovës e Serbisë të ulin tonet

Bashkimi Evropian ka ftuar liderët politikë në Kosovë dhe Serbi që t’i japin fund menjëherë retorikës nxitëse dhe të veprojnë me përgjegjësi. BE-ja ka shprehur...

2 anije ukrainase drejt Turqisë me 14 mijë tonë drithëra

Ministria e Infrastrukturës në Ukrainë njoftoi se në 24 orët e fundit një anije tjetër me drithëra, e cila mban flamurin e ishujve Barbados,...

TË FUNDIT

Hoqi dhe hodhi në det flamurin turk, arrestohet pushuesi në Gjirin e Lalëzit

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi hoqi me forcë flamurin e shtetit turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e...

‘Kurti-Vuçiç do mbajnë përgjegjësi’, BE i kërkon Kosovës e Serbisë të ulin tonet

Bashkimi Evropian ka ftuar liderët politikë në Kosovë dhe Serbi që t’i japin fund menjëherë retorikës nxitëse dhe të veprojnë me përgjegjësi. BE-ja ka shprehur...

2 anije ukrainase drejt Turqisë me 14 mijë tonë drithëra

Ministria e Infrastrukturës në Ukrainë njoftoi se në 24 orët e fundit një anije tjetër me drithëra, e cila mban flamurin e ishujve Barbados,...

Vajzat që sfidojnë talebanët, si arsimohen të rejat afgane përballë guerilasve

Nafesa ka zbuluar një vend të mirë për të fshehur librat e shkollës nga sytë mbikëqyrës të vëllait të saj taleban: kuzhinën, ku burrat...

Fenomeni i pazakontë natyror në Halkidiki shtang banorët

Një fenomen mbresëlënës natyror ka ndodhur mëngjesin e së dielës në ishullin Halkidiki, në Greqi, kur për shkak të kushteve të këqija atmosferike, mbi...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?