Bayern e nis kampionatin me spektakël, fitorja e parë për Arsenal dhe Lyon

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nisën mbrëmjen e djeshme tri nga kampionatet  më elitare të futbollit në Evropë.

Me një spektakël golash  kampionët në fuqi Bayern Munich hapi Bundesligën duke shënuar 6 gola përballë Eintracht FrankFurt. Brenda 10 minutash bavareët shënuan 2 dy golat e parë.

Kimich, Pavard, Mane, Musiala dhe Gnabry ishin golashënuesit e tjerë të skuadrës gjermane.

Edhe Arsenal e hapi kampionatin anglez me fitore duke shënuar dy gola përballë Crystal Palace.

“Topçinjtë” dominuan pjesën e parë dhe kaluan në avantazh falë një goli të shënuar nga Gabriel Martinelli.

Një autogol i Guehi pesë minuta nga fundi I takimit, qetëson Arsenalin dhe vulos përfundimisht fatin e kësaj sfide .

Mbrëmjen e djeshme nisi edhe kampionati francez Ligue 1. Edhe Lion e nis me fitore duke shënuar dy gola përballë Ajaccio.

Ndërsa kampionati iualianm Seria A nis më 13 gusht.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

TË FUNDIT

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

Jo takimit Putin-Zelensky, Kremlini refuzon propozimin e Erdogan

Nuk ekzistojnë ende kushtet për një takim mes presidentit rus Vladimir Putin dhe atij ukrainas, Volodymyr Zelensky. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov,...

Vritet me thikë një person në Maliq

Një person ka mbetur i vrarë me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Rëmbec të Maliqit. Viktima i identifikuar...


Sondazh