Lojtari më mirë i sezonit 2021-2022, të nominuarit kryesorë të UEFA

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Karim Benzema, shoku i tij i skuadrës tek Real Madrid Courtois dhe Kevin De Bruyne janë tre të nominuarit kryesorë që janë në garë për të marrë cmimin e UEFA-së “Lojtari më mirë i sezonit 2021/22”.

Benzema, i cili shënoi 15 golat më të mirë në kompeticion dhe portieri  Courtois, është  spikatur në fitoren 1-0 ndaj Liverpoolit në finale. Mesfushori i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, e plotësoi listën pas votimit të trajnerëve dhe gazetarëve të përzgjedhur.

Fituesi do të shpallet gjatë ceremonisë së shortit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, në Stamboll, më 25 gusht.

Në listën e të nominuarve janë edhe Lewandowski, Mane Salah, Mbappe etj.

Në të njëjtën kohë do të mësohet edhe se cili është trajneri i mirë.

Carlo Ancelotti, Josep Guardiola dhe Jürgen Klopp janë tre të nominuarit me pikët më të larta për çmimin “Trajneri më i mirë”. Të nominuar janë edhe Emery, Glasner dhe José Mourinho.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

E mban 5 ditë të lidhur me zinxhirë, 38-vjeçarja përdhunohet nga partneri

Një 38-vjeçare në Greqi ka përjetuar tmerr për për pesë ditë të tëra në Nea Joni. Sipas mediave greke, partneri i saj 58-vjeçar e mbajti të...

Dështon eksperimenti kimik, 15 të plagosur shpërthimi i papritur në Spanjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spanjë, ku 15 persona kanë mbetur të plagosur pas shpërthimit të një fuqie me azot të lëngshëm,...

Yjet e rokut shesin repertorin/ Collins e grupi Genesis firmosin akordin 300 mln $

Këngëtari i njohur Phil Collins dhe shokët e grupit të tij Genesis shitën të drejtat e muzikës së tyre në kuadër të një marrëveshjeje...

TË FUNDIT

E mban 5 ditë të lidhur me zinxhirë, 38-vjeçarja përdhunohet nga partneri

Një 38-vjeçare në Greqi ka përjetuar tmerr për për pesë ditë të tëra në Nea Joni. Sipas mediave greke, partneri i saj 58-vjeçar e mbajti të...

Dështon eksperimenti kimik, 15 të plagosur shpërthimi i papritur në Spanjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spanjë, ku 15 persona kanë mbetur të plagosur pas shpërthimit të një fuqie me azot të lëngshëm,...

Yjet e rokut shesin repertorin/ Collins e grupi Genesis firmosin akordin 300 mln $

Këngëtari i njohur Phil Collins dhe shokët e grupit të tij Genesis shitën të drejtat e muzikës së tyre në kuadër të një marrëveshjeje...

Skandali në botën e shahut, Carlsen mposhtet nga një 19-vjeçar dhe e akuzon për hile

E kishte cilësuar si një përballje sa për statistikë, por Magnus Carlsen kampioni i botës në shah mbeti i shtangur nga një adoleshent 19-vjeçar. Hans...

Derbi Partizani-Tirana/ Bilanci favorizon të kuqtë, Colella vlerëson kundërshtarin

Derbi Partizani-Tirana është kryendeshja e javës së 6 të Superligës Shqiptare, me të dyja klubet të cilat tashmë kanë thyer heshtjen. Përgjatë gjithë këtyre...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?