English

Sulm me armë zjarri në Uashington, 2 të vrarë dhe 5 të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy persona u vranë dhe pesë të tjerë u plagosën në një të shtëna në Uashington, DC, të dielën herët në mëngjes, tha policia.

- Advertisement -

Sipas CNN të shtënat u raportuan rreth orës 3 të mëngjesit pranë kryqëzimit të 7th dhe P St., NW, pranë Qendrës Rekreative Kennedy, sipas Departamentit të Policisë Metropolitane.

Viktimat janë transportuar në spitalet lokale, tha ndihmës shefi ekzekutiv i policisë Metropolitane Jeffrey Carroll në një konferencë për media. Nuk kishte asnjë informacion për kushtet e tyre.

Është e paqartë se kush hapi zjarr apo çfarë çoi në të shtënat. Policia nuk ka njoftuar për arrestime apo emërime të ndonjë të dyshuari për rastin.

“Ne po i kërkojmë kujtdo që mund të ketë ndonjë informacion në lidhje me këtë incident ose mund të ketë qenë dëshmitar i tij, të kontaktojë Departamentin e Policisë Metropolitane,” tha ndihmës shefi ekzekutiv i policisë

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?