Sylvinho publikon listën e lojtarëve për ndeshjet e Euro24, emrat surprizë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Armando Sadiku është rikthyer në kombëtaren shqiptare, ndërsa ka marrë një thirrje nga tekniku Sylvinho. Braziliani ka publikuar mesditën e së shtunës listën e lojtarëve të gatshëm për dy përballjet kualifikuese të Europianit të 2024 ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Plot 27 futbollistë janë në dispozicion të brazilianit për të arritur rezultat pozitiv në këto dy ndeshje decisive sa i përket rrugëtimit drejt Europës.

Risia e kësaj liste janë rikthimi i Sadikut, thirrja e Simon Simonit apo konfirmimi i Andi Hadroj, me këtë të fundit i vetmi lojtar i preferuar nga Superliga Shqiptare. Në portë janë 4 emra, si Strakosha, Berisha, Kastrati dhe Simoni. Në repartin difensiv janë rikthyer dyshja Gjimshiti-Ismajli që munguan ndaj Polonisë për shkak dëmtimi, si dhe thirrja e Bajramit. Risi është Mario Mitaj, mbrojtësi i kombëtares U-21.

Ofensiva e kuqezinjve është plotësuar me rikthimin e dyshes Muçi-Sadiku, në mbështetje të katër lojtarëve të tjerë Uzuni, Asani, Cikalleshi e Seferi. Më 5 qershor trajneri Sylvinho do të zhvillojë konferencën për mediat në lidhje me listën e lojtarëve dhe dy përballjet e radhës, ndërsa më 12 qershor skuadra do të jetë e plotë në Tiranë. Më 17 qershor ora 20:45 Shqipëria përballet me Moldavinë në Air Albania, ndërsa 3 ditë më pas në transfertë ndaj Ishujve Faroe.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...

Rusia përgatit projektligjin e ‘marrëveshjes së besnikërisë’ për të huajt

Moska ka përgatitur projektligjin që do t'i detyronte të huajt që jetojnë në vend, që të nënshkruajnë një "marrëveshje besnikërie" ndaj Rusisë, sipas agjencisë...

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Kroaci, ku katër persona kanë mbetur 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë. Mediat e huaja bëjnë...

TË FUNDIT

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...

Rusia përgatit projektligjin e ‘marrëveshjes së besnikërisë’ për të huajt

Moska ka përgatitur projektligjin që do t'i detyronte të huajt që jetojnë në vend, që të nënshkruajnë një "marrëveshje besnikërie" ndaj Rusisë, sipas agjencisë...

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Kroaci, ku katër persona kanë mbetur 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë. Mediat e huaja bëjnë...

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×