Tabaku: Qeveria e paaftë të menaxhojë fondet e Bashkimit Evropian

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se qeveria është e paaftë që të thithë dhe menaxhojë fondet e Bashkimit Evropian.

Gjatë fjalës së saj në seancën e Kuvendit, Tabaku u shpreh se në 8 vite, qeveria ka përfituar vetëm 240 milionë euro fonde, nga 434 milionë që i takonte.

“Nëse Shqipërisë i takonte të merrte 434 milionë euro në 8 vitet e fundit, qeveria ka qenë e aftë të përfitojë vetëm 240 milionë nga këto për projekte, pra gjysmën e tyre. Shtuar këtu, paaftësinë e qeverisë shqiptare për të përthithur projekte si rezultat i Procesit të Berlinit. Ne nuk jemi të gatshëm për t’i administruar dhe menaxhuar këto fonde.

- Advertisement -

Ky është një proces që i bën të gjitha forcat politike bashkë. Nuk ka asnjë dallim ndërmjet Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste që kjo është e ardhmja, por kemi një dallim shumë të madh për mënyrën sesi duhet të arrihen ato”, theksoi Tabaku.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Festa e qershive në Dobronik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Dobronik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

TË FUNDIT

Festa e qershive në Dobronik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Dobronik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

Studimet për historinë antike të ilirëve e Shqipërisë, botimet shkencore që po bëhen

Luan Përzhita, rektor i Akademisë së Studimeve Albanologjike, është shprehur se në fushën e antikitetit  ka botime por që nuk janë të mjaftueshme. I ftuar...

Burri vret me thikë partneren shqiptare në Zvicër, ishte nënë e 4 fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një shqiptare ka humbur jetën tragjikisht. Mediat e huaja bëjnë me dije se 37-vjeçarja e cila...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×