arabi saudite

Polonia mbyll pjesën e parë në avantazh, Arabia Saudite humbet penalltinë

Pjesa e parë mes Polonisë dhe Arabisë Saudite ka përfunduar me rezultatin 1-0 në favor të polakëve. Goli u shënua nga sulmuesi...

Fitorja ndaj Argjentinës, zbulohet çfarë i tha lojtari arab Messit pas golit të dytë

Arabia Saudite besfasoi ditën e djeshme, pasi përmbysi ndeshjen ndaj Argjentinës, duke fituar me rezultatin 1-2. Ajo çfarë tërhoqi vëmendjen gjatë kësaj...

Dy gola në 5 minuta, Arabia Saudite përmbys rezultatin ndaj Argjentinës

Arabia Saudite ka shënuar dy gola në 5 minuta, duke përmbysur rezultatin në 1-2 ndaj Argjentinës. Pjesa e parë u mbyll me...

Altin Rraklli: Brazili, më favorit se Argjentina për të fituar Kupën e Botës

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Altin Rraklli e sheh Brazilin më favorit se Argjentina për fitimin e Kupën e Botës në Katar. Në...

“Katar 2022”, Argjentina përballet sot me Arabinë Sudite, Franca kundër Australisë

Sot është dita e tretë e kampionatit botëror "Katar 2022", ku do të zhvillohen disa ndeshje. E para, do të luhet duke...

Arabia Saudite, 2.5 miliardë dollarë për nismën e gjelbër të Lindjes së Mesme

Princi i kurorës saudit Mohammed bin Salman premtoi të hënën 2.5 miliardë dollarë për një nismë të gjelbër në rajonin e...

Sfidat e kombëtares, Vata: Mënyra e grumbullimit e ekipit s’jep shpresë te të rinjtë

Ish-futbollisti i kombëtares, Rudi Vata në një intervistë për Euronews Albania foli për ndeshjet miqësore të Shqipërisë me Katarin, Arabinë Saudite...

Detajet e miqësores mes Shqipërisë dhe Arabisë Saudite

Kombëtarja e Shqipërisë do t’i rikthehet aksionit në fund të tetorit, ku do të përballet me Arabinë Saudite. Miqësorja do të zhvillohet...

11 qytete futuristike që po ndërtohen në mbarë botën nga Japonia në Maldive

Për aq kohë sa ka pasur njerëz mbi tokë, ka pasur përpjekje për të ndërtuar qytete ideale. Rilindasit italianë i dedikuan më...

Si gazi rus po përfundon sërish drejt e në Europë?

Kjo është rruga që bën gazi rus para se të përfundojë sërish drejt e në Europë. Perëndimi, përfshi SHBA-në dhe BE-në, ishin...

Nuk e fshehin më, Putin-Princi i Kurorës në aleancë të hapur – po tani?

Aleanca ruso-arabe ka dalë më haptas se kurrë – në ç‘pikë jemi dhe a mund të ishte parandaluar? Që kur Rusia nisi...

Miqësore me Arabinë Saudite, kombëtarja shqiptare do ndeshet më 26 tetor në Abu Dabi

Kombëtarja shqiptare do të luajë një miqësore me Arabinë Saudite. Ndeshja do të zhvillohet më 26 tetor në qytetin Abdu Dabi. Federata...

Pas një muaji patentat shqiptare do njihen në Arabinë Saudite

Procedurat e marrëveshjes për njohjen reciproke të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite tanimë janë përmbyllur. Lajmin e...