arabi

Kantozi: Nëse arabët heqin armët ka paqe, nëse i heq Izraeli nuk do ekzistojë më

David Kantozi, nga komuniteti Hebraik shqiptar në Izrael është shprehur se nuk i intereson se si reagon bota ndaj konfliktit Izrael-Hamas,...

Milinkoviç firmos në Arabi, Klose kritikon serbin: Ka përfunduar në shkretëtirë

Sergej Milinkoviç Saviç është i radhës futbollist i cili i është bashkuar kampionatit arab, ndërsa ka nënshkruar me skuadrën e Al...

Kontratë 200 milionë euro në sezon, Benzema: Më bindi Ronaldo për në Arabi

Karim Benzema është zyrtarisht lojtar i Ittihad në kampionatin arab. 35-vjeçari mbylli aventurën e tij me Realin e Madridit, ku qëndroi...

Benzema prezantohet në Arabinë Saudite, firmos kontratën e majme 2-vjeçare

Karim Benzema është zyrtarisht lojtar i Ittihad në kampionatin arab. 35-vjeçari mbylli aventurën e tij me Realin e Madridit, ku qëndroi...

Zbulohet e ardhmja e Messit, “kontrata e artë” sa dyfishi i Ronaldos

"Messi është një punë e përfunduar. Ai do të luajë në Arabinë Saudite sezonin e ardhshëm”, kështu shkruan agjencia e lajmeve...

VIDEO| Ronaldo rrezikon burgun në Arabi, gjesti i turpshëm ndaj tifozëve

Ekipi i Cristiano Ronaldos humbi 2 me 0 në një ndeshje përballë skuadrës Al Hilal. Kjo siç duket ishte e papranueshme...

Messi merr ‘ofertën e çmendur’ nga Arabia Saudite, mund të zbresë Ronaldon nga froni

Pas kalimit të Cristiano Ronaldos në Arabinë Saudite dhe nënshkrimit të tij me Al Nassr, objektivi i radhës i arabëve është Leo Messi. Synimi i shtetit...

Në ndihmë të Europës, kundër SHBA-së – cili është plani i Arabisë Saudite?

Çfarë po ‘kurdis’ Arabia Saudite këtë radhë dhe çfarë përfiton ajo duke përkrahur Europën dhe antagonizuar SHBA-në? Kohët e fundit, Presidenti Joe...