arben ahmetaj

Apeli i GJKKO refuzon kërkesën e Arben Ahmetaj për kthimin e pronave të sekuestruara

Ish-zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj i përfaqësuar nga avokati Ardian Visha ka kërkuar në seancën e sotme kthim të pronave të tij...

Arben Ahmetaj kërkon nga kthimin e pronave të sekuestruara nga SPAK

Ish-numri dy i qeverisë Arben Ahmetaj nga arratia kërkon kthimin e pronave te cilat SPAK i ka sekuestruar në kuadër të...

SPAK i dorëzon policisë urdhrin e arrestit për Arben Ahmetajn

SPAK i ka dorëzuar policisë urdhrin e arrestit për ish-ministrin Arben Ahmetaj. Ndaj ish zv.kryeministrit, SPAK ka ngritur akuzë për tre vepra...

GJKKO firmos disa urdhër kontrolle, BKH në vilën e bashkëjetueses së Ahmetaj

GJKKO ka firmosur disa urdhër kontrolle në kuadër të hetimit ndaj ish- zv.kryeministrit Arben Ahmetaj Agjentë të BKH rikthehen ne vilën e...

Sekreti që po mbajnë SPAK dhe Policia për Ahmetajn, gazetari: Nuk duan ta tregojnë

Gazetari Eni Ferhati tha në një intervistë për Euronews Albania se është e lehtë për të verifikuar nëse izh-zëvendës kryeministri Arben...

“Ahmetaj mund të shpallej martir”, juristi analizon lëvizjet e ish-zv.kryeministrit

Jursiti Marsid Gupi ishte këtë të diel i ftuar në një intervistë në Euronews Albania për të folur rreth çështjes së...

DËSHMITË/ Ja si SPAK vërtetoi vilat e Ahmetaj përmes arkitektëve

Emisioni "Review" në Euronews Albania, ka zbardhur dëshmitë e arkitektëve, përmes të cilëve SPAK zbuloi dhe vilat e ish-ministrit Arben Ahmetaj. Dëshmitë: Mbaj...

“Rama foli i tmerruar”, Berisha: Asnjë fjalë për “djegësat” apo arratisjen e Ahmetaj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për deklaratën e dhënë për mediat të kryeministrit Rama....

“Iku i pafajshmi!” Ngjela: Ahmetaj drejtësinë t’ia kërkojë gjykatës, jo publikut

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania këtë të premte se Arben Ahmetaj nëse do të ishte i...

Rama: Kush punon për shtetin dhe për xhepin merr përgjegjësi që si ndan dot me ne

Kryeministri Edi Rama është distancua nga çështja e Arben Ahmetaj duke thënë se ai nuk mund të mbajë përgjegjësi për asnjë...

“Rasti i Ahmetaj, vështirë të tregohet si sukses”, Rama: Ishte i afërt për mua

Kryeministri Edi Rama reagoi këtë të premte në një komunikatë për mediat lidhur me rastin e Arben Ahmetaj, ish-zëvendës kryeministrit tashëm...

Rama për Ahmetaj: Kërkesa e SPAK duhej miratuar, solli dosje voluminoze

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në një komunikatë për mediat lidhur me rastin e Arben Ahmetaj. Ai...

Deputetë të opozitës në dosjen “Ahmetaj”? Vasili: Të shkojnë ku kanë vendin…

Deputeti i Partisë së lirisë, Petrit Vasili ishte këtë të premte i ftuar në Euronews Albania për të folur për çështjen...

“Ahmetaj ndodhet në Shqipëri”, Nard Ndoka: Çfarë ka në dorë ish-ministri

Kreu i PDK Nard Ndoka është shprehur se kërkesa e SPAK për ish-ministrin Arben Ahmetaj është ekstreme. Në një intervistë për Euronews...

Miratohet kërkesa e SPAK për arrestimin e Ahmetajt, kush janë deputetët që abstenuan

Kuvendi ka miratuar heqjen e imunitetit të Arben Ahmetatj duke i hapur kështu rrugën SPAK për arrestimin e tij. Kërkesa e SPAK...

PS i hap rrugë arrestimit të Ahmetajt, raporti i mazhorancës për ish-ministrin

Partia Socialiste i hap rrugë SPAK për arrestimin e ish zv/kryeministrit Arben Ahmetaj dhe kontrollin e banesës së tij. Në raportin e...