arben kraja

Arben Kraja emërohet drejtues i Sektorit për Bashkëpunim Ndërkombëtar

Ish-drejtuesi i SPAK, Arben Kraja është emëruar drejtues i Sektorit për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Hetimet e Përbashkëta. Kraja drejtoi SPAK për btre...

Zekthi për herë të parë tregon prapaskenat se si u zgjodh Kraja drejtues i SPAK

Anëtari i ri i Kryesisë së Partisë Demokratike, Fitim Zekthi tha se Arben Kraja ka dështuar në drejtimin e SPAK. Në një intervistë...

Ekskluzive/ E zbulon kreu i SPAK: Ilir Meta është nën hetim

Kreu i SPAK, Arben Kraja deklaroi në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta...

A do ketë arrestime të politikanëve për inceneratorët? Përgjigjet Arben Kraja

Kreu i SPAK Arben Kraja në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, tha se përpara përgjegjësisë penale do të vihen të...

Do merret në pyetje Berisha për kompleksin Partizani dhe Gërdecin? Flet Arben Kraja

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Arben Kraja është pyetur gjatë një intervistë ekskluzive në Euronews Albania, nëse ish-kryeministri Sali Berisha,...

Koka e Bllako në burg, Kraja: Pa masë sigurimi nga gjykata, janë ende të pafajshëm

Kreu i SPAK Arben Kraja në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, foli për masat e sigurisë ndaj ish-ministrit Lefter Koka...

Deklarata e fortë e Arben Krajës: Ka portale që kërcënojnë gjyqtarë dhe prokurorë

“Ka portale që kërcënojnë gjyqtarë dhe prokurorë të SPAK”. Kështu u shpreh në një intervistë për Euronews Albania kreu i SPAK,...

‘Është fajtore për korrupsion’, kreu i SPAK flet për dënimin e ish-zv.ministres

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Arben Kraja deklaroi se ish-zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda u akuzua dhe dënua nga gjykata...

Ka prokurorë të SPAK që janë kërcënuar? Kraja: Punojnë në një terren të vështirë

Kreu i SPAK, Arben Kraja u shpreh në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania se prokurorët e SPAK punojnë në një...

“Ngarkesë e jashtëzakonshme në 3 vite SPAK”, Kraja intervistë për Euronews Albania

Kreu i SPAK, Arben Kraja u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se në 3 vite të krijimit të kësaj...

Valteri kritik ndaj Krajës: Shpërdoroi detyrën, ka frikë nga e kaluara

Ish-deputeti Halit Valteri është treguar kritik ndaj punës së Arben Krajës gjatë 4 viteve në krye të SPAK. Në një intervistë për...

Rrumbullaku: Pas sulmeve kibernetike do të trajtojmë krimin kibernetik me prioritet

Kryepolici Muhamet Rrumbullaku teksa e cilësoi si sukses punën e palodhur për operacionin e mashtrimit të kriptovalutave u ndal dhe te...

‘Mashtrimi me kriptovalutat’, Arben Kraja: Aktiviteti i shtrirë në 8 shtete

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Arben Kraja ka dhënë detaje në lidhje me operacionin e përbashkët me policinë spanjolle në...

Kreu i SPAK: Krimi shqiptar i shtrirë nga Amerika Latine deri në Dubai

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka deklaruar se krimi shqiptar është i shtrirë nga Amerika Latine deri në Dubai. Në konferencën më...

Yuri Kim tregon arsyen e vizitës në SPAK

Ambasadorja Yuri Kim shkroi në Twitter se ishte takuar me Arben Krajën dhe prokurorët për të ritheksuar mbështetjen e Shteteve të...

3 emra për kreun e ri të SPAK, Kondili dhe Altin Dumani dorëzojnë platformën në KLP

3 pritet të jenë kandidaturat për kreun e ri të SPAK. Pas Adnan Xholit, edhe prokurorët Edvin Kondili dhe Altin Dumani zyrtarizojnë...