arben malaj

Arben Malaj: Lojërat e fatit duhen legalizuar, ja katër asye

Ish-ministri i financave Arben Malaj, ishte mëngjesin e kësaj të enjteje i ftuar në “Good Morning Albanians”  ku ka folur për...

Arben Malaj e thotë hapur: Jam kundër amnistisë fiskale! Ju tregoj arsyet

Ish-ministri i Financave Arben Malaj, i ftuar në Euroneës Albania tha se ai është kundër amnistisë fiskale duke renditur edhe arsyet...

Ish ministri Malaj zbulon tre gabimet më të mëdha të Arben Ahmetajt

Ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Malaj ka treguar 3 gabimet që sipas tij, i ka bërë ish zëvendës kryeministri Arben...

Arben Malaj: SPAK është i pamjaftueshëm, duhet strategji për të ndaluar shkeljet

"SPAK është i nevojshëm, por nuk është i mjaftueshëm" kështu tha Arben Malaj për Euronews Albania. Ai tha se ne na...

Malaj: Pse duhet reformë për rritjen ekonomike dhe barrat e rënda për qytetarët

Ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Malaj deklaroi se duhet ndërmarrë një reformë për rritjen ekonomike, në mënyrë që kjo rritje...

Paketa anti-krizë, Malaj: Transparencë! Niveli i inflacionit është shumë i lartë

Në një intervistë në ‘Euronews Albania’ eksperti i ekonomisë Arben Malaj u ndal tek kriza ekonomike dhe rritja e çmimeve, duke...