ardit hoxha

“S’kalon 2 herë miu nën mustaqe”, gazetari: PS s’do e toleronte PD-në në Rrogozhinë

Gazetari Ardit Hoxha ishte i ftuar këtë të hënë në “Now me Erla Mëhillin” për të folur rreth zgjedhjeve të Rrogozhinës....

Mbyllet procesi i votimit në Malin e Zi, raportohet pjesëmarrje e ulët

Është mbyllur procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare në Malin e Zi. Gazetarët e Euronews Albania ishin në Mal të zi...

Gazetari Hoxha: Kudo ka gazetarë që korruptohen, kthehen në biznesmenë

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha u shpreh se kudo ka gazetarë që korruptohen dhe më pas kthehen në biznesmenë. I ftuar...

“Ka qenë dita më e errët e jetës sime” – gazetarët e Euronews për tërmetin në Turqi

Më 6 shkurt, një tërmet shkatërrues me magnitudë 7.8 goditi rajone të tëra midis juglindjes së Turqisë dhe Sirisë Veriore. Sipas raporteve...

Gazetari vendos në vështirësi avokatin e PD: Do më mbushësh mendjen për 50 ditë?

Gazetari Ardit Hoxha ka vënë në ‘siklet’ përfaqësuesin ligjor të PD-së kryesuar nga Enkelejd Alibeaj, Rezart Kthupin ndërsa është folur në...

Zbulohet koalicioni i Berishës, cilat janë partitë që do t’i bashkohen

Gazetari Ardit Hoxha ka zbuluar për Euronews Albania se cilat do të jenë partitë që do i bashkohen koalicionit të ish-kryeministrit...

Gazetari: Ja si Berisha mund të hyjë në zgjedhjet lokale

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha ka treguar dy variante që Sali Berisha mund të përdorë për t'u regjistruar në zgjedhjet...

Gazetari tregon skenarët për vulën e PD: Mund të mos kemi zgjidhje më 3 mars

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha thotë se më datë 3 mars mund të mos kemi një zgjidhje në lidhje me...

Nesër protestë para Kuvendit, gazetari Hoxha tregon detajet se çfarë do të ndodhë

Gazetari Ardit Hoxha ka dhënë detaje në lidhje me protestën që do të zhvillohet ditën e nesërme nga opozita para Kuvendit. Vendimi...

“Qytetet kutërbonin nga viktimat”- Gazetari i Euronews rrëfen tmerrin në Turqi

Gazetari Ardit Hoxha, i cili raportoi për disa ditë situatën në Turqi, tregoi tmerrin që ka parë në zonat e prekura...

“Motra nën rrënoja”, Euronews Albania ndërpret raportimin, ndihmon kërkimet me dron

Një qytetar turk ka kërkuar ndihmën e ekipit të Euronews Albania që me ndihmën e dronit ta ndihmonin të shoh nëse...

Qytetari për Euronews: Një 15 vjeçare e kanë nxjerrë të gjallë pas 90 orësh

‘Një vajzë 15 vjeçe në orët e para të mëngjesit e kanë nxjerrë të gjallë pas 90 orësh’- kështu ka bërë...

VIDEO/ Brenda qytetit ‘fantazmë’, çfarë ka lënë pas tërmeti shkatërrimtar

Gazetari Ardit Hoxha ndodhet në Antakya aty ku po raporton live situatën kaotike në cilën ndodhet qyteti i Turqisë si pasojë...

Adana, Euronews raporton nga kampet ku janë strehuar të mbijetuarit nga tërmeti

Ekipi i Euronews Albania që prej 3 ditësh ndodhet në Turqi, aty ku kanë raportuar live situatën në vend pasi është...

Euronews Albania raporton nga Adana, gazetari Hoxha jep detaje për situatën në Turqi

Ekipi i Euronews Albania ka mbërritur në Adana të Turqisë një nga vendet më të goditura nga tërmeti tragjik i mëngjesit...

Gazetari: Dy pallate në Adana që jetonin persona me origjinë shqiptare janë shembur

Gazetari Ardit Hoxha raporton live nga Stambolli situatën nga tërmeti në Turqi, aty ku ndodhet që prej ditës së djeshme së...