argjentina

FIFA nis hetim kundër Argjentinës

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka nisur procedurat disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Argjentinës për sjellje të pahijshme të lojtarëve...

Argjentinasit kthehen në Buenos Aires, mijëra tifozë presin kampionët e botës

Futbollistët e Argjentinës mbërritën në Buenos Aires në orët e para të mëngjesit të së martës. Mijëra persona ishin rreshtuar nëpër rrugë...

Argjentina po përgatit një pritje spektakolare për futbollistët

Skuadra e Argjentinës, e cila fitoi titullin në Kupën e Botës në Katar, do të mbërrijë në Buenos Aires të martën...

“Finale e paharrueshme”, Meta reagon pas fitores së Argjentinës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përgëzuar Argjentinën për fitoren e kupës së botës në futboll. Ai e ka cilësuar...

“Messi fitoi kupën falë Maradonës”, reagon Rama pas fitores së Argjentinës

Një kupë “të çmendur” bote. Kështu e ka cilësuar kryeministri Edi Rama fitoren e Argjentinës. Sipas tij, Messi mundi ta fitonte këtë...

Argjentina, finalistja e parë e Botërorit “Katar 2022”

Argjentina është finalistja e parë e Botërorit "Katar 2022". Skuadra e drejtuar nga Lionel Skaloni, e udhëhequr nga Messi, ka mundur...

Messi kalon në avantazh Argjentinën përballë Kroacisë

Argjentina ka kaluar në epërsi në përballjen me Kroacinë, e vlefshme për gjysmëfinalen e Botërorit "Katar 2022". Lionel Messi i ka dhënë...

Argjentina me mungesa, Kroacia e plotë për ndeshjen gjysmëfinale

Argjentina dhe Kroacia vijojnë përgatitjet në prag të sfidës gjysmëfinale që zhvillohet të martën në stadiumin Lusail. Tek albiçelestët situata nuk është...

Argjentina mund Poloninë, kualifikohet si e para në grupin C

Argjentina ka mposhtur me rezultatin 2-0 Poloninë në ndeshjen e fundit të Grupit C në Botërorin "Katar 2022", teksa kualifikohet si...

VIDEO | Messi humbet penalltinë në ndeshjen ndaj Polonisë

Lionel Messi nuk ka arritur që t'i japë avantazhin Argjentinës në ndeshjen ndaj Polonisë. 35-vjeçari humbi penalltinë, të cilën e fitoi vetë...

Argjentina mposht Meksikën, shënojnë Messi dhe Fernandez

Argjentina ka marrë fitoren e parë në Kupën e Botës pasi ka mundur 2-0 Meksikën në ndeshjen e dytë të Grupit...

Argjentina mposhtet nga Arabia Saudite, nuk mjafton goli i Messit

Një ndeshje plot emocion dhe spektakël ishte ajo ndërmjet Argjentinës dhe Arabisë Saudite, përfunduar me rezultatin 1-2 në favor të arabëve. Ishin...

Argjentina kampionia ndërkontinentale, mposhti Italinë me rezultatin 3-0

Argjentina shpallet kampionia ndërkontinentale pasi mposhti me rezultatin 3 me 0 Italinë, ndeshje e luajtur në Wembley të Anglisë. Argjentinasit zhbllokuan rezultatin...