ari

Iu sekuestruan 56 650 euro dhe 5 monedha ari, arrestohet 31-vjeçari në Berat

Policia e Beratit në "Sundimi i ligjit", me qëllim identifikimin dhe arrestimin e shtetasve të implikuar në veprimtari të ndryshme kriminale...

Një tualet ari me vlerë 5 mln paund grabitet nga ekspozita e pallatit britanik

Katër burra janë akuzuar për vjedhjen e një tualeti prej ari 18 karatësh nga një pallat në Anglinë jugore në vitin...

Medalje Ari për Kampionin special Gersi Troka

Notari Gersi Troka është shpallur kampion në Lojërat Olimpike Speciale që po mbahen në Berlin. Ai është vlerësuar me medalje ari...

Kërkuesi amator i arit bën zbulimin e madh, gjen gurin me vlerë marramendëse

Një australian, kërkues amator i arit, ka godiur në shenjë duke gjetur një gur 4.6 kg që përmbante ar me vlerë...

Arkivat nxjerrin dokumentet, publikojnë sasinë e arit që mori Mbreti Zog

Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave ka publikuar dy dokumente që tregojnë se sasia e arit që ka marrë mbreti Zog kur...

Shqipëria Medalje Ari në ski, Lara Colturi kampione Bote

Skiatorja Lara Colturi, e cila përfaqëson Shqipërinë në sportin e skive ka marrë medaljen e artë. 16-vjeçarja italiane me pasaportë shqiptare garoi...

Arkeologët gjejnë monedha ari të shekullit të 7 në murin e një rezervati

Arkeologët në Izrael thonë se 44 monedha ari të pastër, që datojnë në shekullin e 7-të, janë gjetur të fshehura në...

17-vjeçari shqiptar fiton 3 medalje ari në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes

Peshëngritësi shqiptar 17-vjeçar, Ertjan Kofsha ka fituar 3 medalje ari në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes për moshat U-15 dhe U-17, që...