arian cani

Çani përplaset me Manjanin dhe Mërtirin: Mua s’më manipulojnë dot, thjesht lojë

Situata në PD dhe reagimi i Ambasadës Amerikane, ishte temë diskutimi mbrëmjen e kësaj të enjtje në emisionin “Now” në Euronews...

Çani: Rama po përgatit opinionin për arrestime të bujshme nga opozita

Gazetari Arian Çani ka komentuar ‘skenarin’ që po ndjek kreu i qeverisë Edi Rama, me arrestimet që janë bërë në radhët...

Arian Çani: Belinda krah i djathtë i Ramës, do jetë me të sa të jetë ai në pushtet

Gazetari Arian Çani tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se kreyministri Edi Rama e konsideron zëvendëskryeministren Belinda Balluku...

Balla, Ministër i Brendshëm, Çani: Do tremb bandat dhe do jetë në rivalitet me SPAK

Gazetari Arian Çani ka komentuar dekretimin e Taulant Ballës si Ministër i Brendshëm, pas shkarkimit të Bled Çuçit nga Rama. I ftuar...

“Rama po fiton pikë”, Çani: Ja kur do të hyjë Shqipëria në një epokë të re politike

Gazetari Arian Çani është shprehur se Shqipëria do të hyjë në një epokë të re politike në momentin që preken një...

Ahmetaj në burg? Arian Çani: Ishte e pritshme, dëshmor i drejtësisë së re

Gazetari Arian Çani është shprehur se kërkesa për arrestimin e Arben Ahmetajt ishte e pritshme, vetëm se nuk dihej data. Në një...

Arian Çani: Ndërkombëtarët s’i bëjnë dot kurth Kurtit, ai votohet, jo si në Shqipëri

Gazetari Arian Çani i ftuar në “Now me Erla Mëhillin”, në Euronews Albania tha se ka një ndryshim të madh mes...

“Rama po lobon të shpallet Kurti non grata”, Çani: Ka miqësi të forta te amerikanët

Gazetari Arian Çani tha në “Now me Erla Mëhillin”, në Euronews Albania se kryeministri Rama po lobon shumë që Albin Kurti...

“BE xhep i Amerikës”, Spahiu-Çanit: Sherri Trump-Merkel-Macron që çoi në burg Thaçin

Juristi Kreshnik Spahiu dhe gazetari Arian Çani kanë diskutuar së bashku për situatën e fundit të krijuar në veri të Kosovës. Spahiu...

Arian Çani: Greko-amerikani në zyrën e Biden që mund të “zmbrapsë” Ramën për Belerin

Gazetari Arian Çani tha se ka vetëm një shans që Fredi Beleri të shpëtojë nga burgu dhe kjo është një telefonatë...

“Dikur pinim kafe bashkë”, Çani-Alibeajt: Më çudite me ambicien për t’u bërë kryetar

Gazetari Arian Çani i ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania tha se me Enkelejd Alibeajn ka vite që njihet e...

Çani: Pse Vangjush Dako është “marimanga” e zgjedhjeve dhe zari që po përdor Rama

Gazetari Arian Çani tha se Vangjush Dako është merimanga e zezë e cila e ka mbërthyer Durrësin  dhe se është e...

“Kush është Gjushi jot?”, Cara-Çanit: Nuk po vij të zëvendësoj këtë sekt hajdutësh

Gazetari Arian Çani i ftuar në emisionin “Now” në Eronews Albania tha se gara për Durrësin nuk është e barabartë dhe...

Arian Çani: Në opinionin publik doktori po imiton Ramën, lëre çfarë shpjegon

Arian Çani tha në emisionin “Now” në Euronews Albania se në perceptimin publik  Berisha po imition Ramën me lajmërimin e podcast-it...

Flamur Noka sfidon Arian Çanin: Po të doja i kontrolloja bandat, fitoja për 24 orë

Deputeti demokrat, Flamur Noka ka debatuar me gazetarin Arian Çani në lidhje me zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14...

Arian Çani: Rama do marrë automatikun ndaj shqiptarëve, mirë t’ua bëjë

Gazetari Arian Çani thotë se kryeministri Edi Rama nuk është i gatshëm të flasë në parlament për çështjen e ish-zyrtarit të...