armë

Kanosi me armë familjarët e tij, arrestohet 41-vjeçari në Tiranë

Një 41-vjeçar është arrestuar në Tiranë në kuadër të operacionit policor të koduar "Afternoon". Shtetasi J.Xh u vu në pranga pasi mbrëmjen...

Qëlloi me armë zjarri në drejtim të një banese pas sherrit për pronën, arrestohet

Policia e Krujës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim “për armë mbajtje pa leje. Në pranga ka rënë  D. A.,...

Tentoi të vriste me armë gjahu një shtetas në lokal, arrestohet 48-vjeçari

Policia e Tiranës ka parandaluar një ngjarje kriminale, ndërsa në pranga ka rënë një 48-vjeçar. Shtetasi E. P., 48 vjeç është arrestuar...

EMRI| Tentoi të vriste me armë zjarri një shtetas, arrestohet 29-vjeçari

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 29-vjeçar të shpallur në kërkim për tentativë vrasjeje. Në pranga ka rënë shtetasi Brisel Kurtmetaj, 29...

Avokati: 50 mijë euro kushton për të pasur një armë në Shqipëri

Avokati Redi Rama foli për gjetjen e armëve në tregun e zi. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania,...

Kërcënoi me armë 32-vjeçarin dhe i mori makinën, shpallet në kërkim 22-vjeçari

Policia e Tropojës ka shpallur në kërkim një 22-vjeçar i cili ka kërcënuar me armë një shtetas dhe i ka marrë...

Blerje e përbashkët e armëve, BE pajtohet me planin për Ukrainën

Shtetet e Bashkimit Evropian janë pajtuar që të përshpejtojnë dërgesat e furnizimeve me artileri dhe të blejnë më shumë municion për...

Uashingtoni furnizon me raketa Tajvanin pas kërcënimeve të Kinës

Shtetet e Bashkuara kanë aprovuar shitjen e armatimeve të reja tek Tajvani, për një total prej 620 milionë dollarë. Paketa përfshin raketa...

“3 vrasjet me të njëjtën armë”, policia deklaratë pas arrestimit të Hutrës

Kreu i policisë së Tiranës, Tonin Vocaj në një konferencë për mediat pasditen e së mërkurës deklaroi se Dan Hutra përdori...

Qarkullonte në rrugë me armë në brez, arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

Një 40-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi u ndalua duke arkulluar me armë zjarri në brez. 40-vjeçari u ndalua në...

Eksperti i arsimit: Nipi i nëndrejtoreshës qëlloi me armë në Vlorë, ja çfarë ndodhi

Eksperti i arsimit, Ndriçim Mehmeti thotë se në disa qytete të vogla në vend, kanë ndodhur ngjarje të rënda brenda ambienteve...

Të shtëna me armë në veri të Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar për të shtëna me armë në veri të vendit në mbrëmjen e 23 shkurtit, në afërsi...

Panairi i armëve, kallashnikovi dhe sistemet raketore ruse shiten në Emiratet Arabe

Rusia nxori të hënën në shitje armët e saj në panairin e hapur në Emiratet e Bashkuara Arabe, që varionin nga...

Kina mund t’i japë Rusisë armë për luftën në Ukrainë, paralajmëron SHBA

Kina po konsideron mundësinë që t'i japë Rusisë armë dhe municione për luftën në Ukrainë, ka thënë Sekretari amerikan i Shtetit,...

Von der Leyen: BE ‘mund të lëvizë malet’ për të furnizuar Ukrainën me armë

Shefja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha të shtunën se ishte e bindur se interesi i përbashkët i BE-së...

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, plagoset 40-vjeçari (Emri)

Një person është plagosur me armë zjarri në Vlorë. Shtetasi Dëfrim Pashaj, 40 vjeç është transportuar në spitalin rajonal i shoqëruar...