armepushim

Putin takon kryeministrin izraelit në Moskë

Presidenti rus Vladimir Putin dhe kryeministri i Izraelit Naftali Bennett janë takuar të shtunën në Moskë. Takimi ka zgjatur rreth tre orë,...

Pezullohet evakuimi i civilëve në Mariupol

Evakuimi i civilëve nga qyteti Mariupolit është pezulluar, njoftojnë autoritet vendore. Sipas tyre, pala ruse nuk po e respekton armëpushimin e përkohshëm. Ata...

1500 shkelje të armëpushimit në Ukrainë, Macron bisedon sërish me Putin

Ministri i Brendshëm ukrainas u sulmua me granatë gjatë një vizite në frontin e konfliktit me separatistët, që zhvillohet prej tetë vitesh në...