armeve

FOTO| Kim Yong Un inspekton fabrikat e armëve dhe bën qitje

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un viziton fabrikat e armëve, inspekton fabrikat e artilerisë dhe madje qëllon me armë...

Franca mohon përdorimin e armëve kundër juntës që sulmoi ambasadën në Niger

Ministria e Jashtme e Francës ka hedhur poshtë pretendimet e zyrtarëve ushtarakë nigerianë se forcat franceze të sigurisë kanë përdorur armë...

Zvicra bllokon eksportet e armëve në Ukrainë

Parlamenti zviceran më 1 qershor hodhi poshtë një projektligj që kërkonte mundësimin e transferimit të armëve nga Zvicra në Ukrainë. Shumica e...

Qeveria serbe njofton ashpërsimin e masave për posedimin e armëve

Qeveria e Serbisë ka miratuar masa që kërkojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme që “urgjentisht të përgatisë amendamente për Ligjin...

Përsëritet tragjedia në SHBA, 5-vjeçari vret me armë vëllain 16-muajsh

Një djalë 16-muajsh u qëllua për vdekje nga vëllai i tij 5-vjeçar të martën në një apartament në veriperëndim të Indianës,...

SHBA: Rusia do t’i ofrojë Koresë Veriore ushqim, në këmbim të armëve

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se Rusia do ta dërgojë një delegacion në Korenë Veriore, për të ofruar ushqim, në këmbim...

Çfarë u gjet në çantën e rusit, dëshmitari i sulmit në uzinë tregon detajet

Gazetari i Euronews Albania Xhensil Shkëmbi ndodhet që prej mëngjesit në fshatin Çekin, Gramsh, ku ndodhet uzina e armëve, që një...

Vdekja e tregtarit të armëve në Tiranë, dorëhiqet kreu i shërbimit sekret në Poloni

Mediat në Poloni shkruajnë se vdekja misterioze në Tiranë e Andrej Izdebski, një tregtar armësh po shkakton tërmet në agjencitë e...