armiq

‘Armiqtë e Yuri Kim-it në Shqipëri’, gazetari zbulon emrat

Gazetari Lavrdim Lita thotë se ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka bërë shumë armiq në politikën shqiptare. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Miq dhe armiq, ‘romanca’ e vështirë politike Meta-Berisha në 22 vjet

Sot në një aleancë opozitare për të rrëzuar qeverinë Rama, por dikur marrëdhëniet mes Sali Berishës dhe Ilir Metës nuk kanë...

Dikur miq, sot armiq| Çfarë ndryshoi në raportet mes Berishës dhe Erdogan

Nga selia e Partisë Demokratike, këtë të hënë Sali Berisha lëshoi akuza shumë të forta ndaj presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. “Dua...

Berisha: Nuk i konsideroj socialistët armiq, vetëm Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka deklaruar se socialistët nuk i konsideron armiq, por vetëm kryeministrin Edi Rama. Gjatë fjalës së...

‘Jemi armiq’, Berisha i drejtohet Ramës nga protesta para Kryeministrisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se ai dhe kryeministri Edi Rama janë armiq me njëri-tjetrin. Gjatë fjalës së tij në...

Vendet më miqësore dhe armiqësore për shqiptarët

SHBA është vendi që perceptohet si më miqësori nga shqiptarët (96%). Thuajse po aq miqësore e shohin qytetarët edhe Turqinë (94%),...