arrest

Megaoperacion anti-drogë në Durrës, Tiranë e Krujë, kush janë 8 personat e arrestuar

Me kërkesë të SPAK, GJKKO ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për 13 persona, policë e kryepleq, që janë...

Abuzoi me 15-vjeçaren shqiptare dhe e detyroi të prostituonte, kapet i riu në Itali

Policia italiane ka arrestuar një 30-vjeçar shqiptar i cili akuzohet për përdhunim dhe prostitucion. Sipas mediave italiane, 30-vjeçari ka shfrytëzuar një 15-vjeçare...

Kultivonin kanabis| Arrestohet 31-vjeçari, nën hetim kushëriri 16-vjeçar

Një 31-vjeçar është arrestuar me akuzën për kultivim kanabisi, ndërsa kushëriri i tij po hetohet në gjendje të lirë për shkak...

350 doza lëndë narkotike gati për shitje, arrestohet 20-vjeçari

Policia në Vlorë ka finalizuar një operacion antidrogë ku është arrestuar një 20-vjeçar dhe u vunë nën hetim 3 të tjerë. I...

Trump vetëdeklarohet i pafajshëm në gjykatë: Nuk i pranoj akuzat

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka dalë sot para gjykatës për të dëshmuar rreth akuzave që rëndojnë...

Dubai problem për SPAK-un, qëndrojnë shumë të kërkuar me arrest me burg

Në raportin vjetor për vitin 2022 dorëzuar në kuvend, SPAK ngre shqetësimin se "kokat" e krimit po strehohen në Dubai duke...

VIDEO| Nuk kishin veshur hixhab, burri iranian “lan” me kos gratë në një dyqan

Dy gra që nuk kishin veshur hixhab janë “larë” me kos nga një burrë në një dyqan në Iran. Kamerat e sigurisë...

Radio, armë dhe municion, arrestohet 52-vjeçari që gjurmonte policinë në Shkodër

Një 52-vjeçar i cili gjurmonte lëvizjet e policisë në Shkodër është arrestuar. Në automjetin me të cilin qarkullonte Blerim Hotaj mbante radio...

Mbi 40 kilogramë heroinë, arrestohet 31-vjeçari nga Kurbini

Policia në Tiranë ka arrestuar një 31-vjeçar nga Kurbini i cili u kap me 41 kg e 700 gram heroinë në...

Falsifikonte pasaportat për Angli dhe SHBA, arrestohet 54-vjeçari

Një 54-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar këtë të mërkurë nga policia. Eduard (Eduart) Haxhiu, banues në Tiranë, gjatë periudhës 2019-2022,...

Shkeli arrestin shtëpiak për të pirë kafe, policia kap 39-vjeçarin

Policia ka kapur një 39-vjeçar i cili shkeli arrestin shtëpiak për të pirë kafe. Shtetasi E. B., banues në Ballsh, është arrestuar...

Gjykata pas urdhër-arrestit për Putin: Keqardhje për kërcënimet

Trupi legjislativ i Gjykatës Ndërkombëtare Penale ka thënë të mërkurën se i vjen keq për “kërcënimet” kundër tribunalit, lidhur me urdhër-arrestit...

“Dilni në protesta”, Donald Trump: Do më arrestojnë të martën

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump pret të arrestohet të martën, bazuar sipas tij, në një rast të trajtuar nga Zyra e Prokurorit...

“Ka kryer krime lufte”, Biden reagon pas urdhër arrestit për Putinin

Presidenti i SHBA, Joe Biden deklaroi se presidenti rus, Vladimir Putin ka kryer krime lufte dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare Penale...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi urdhër arrest për Putinin, reagon Zelensky

“Ndarja e fëmijëve nga familjet e tyre; privimi i tyre nga çdo mundësi për të kontaktuar të afërmit e tyre; fshehja...

“Je dhurata e jetës”- Zbulohen mesazhet e bosit të Cosa Nostras me të dashurën

Policia italiane ka arrestuar një çift që strehonte bosin e Cosa Nostras, Matteo Messina Denaro. Bëhet fjalë për Emanuele Bonafede, 50 vjeç...