arrestim

Eni Ferhati: Lëvizjet e fundit të prokurorit që e çoi Vangjush Dakon në pranga

Gazetari Eni Ferhati ka zbuluar në “Now me Erla Mëhillin” lëvizjet e fundit të prokurorit të SPAK-ut Sotir Kllapi i cili...

Arrestimi i Dakos| Reagon Salianji dhe Paloka: Skenari: Edvin Rama, regjia: Yuri Kim

Deputetët e Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Ervin Salianji kanë reaguar pas lajmin të vetëdorëzimit të Vangjush Dakos në policinë e...

Rama pas arrestimit të Dakos: Duhet bërë durim në luftën anti-korrupsion

Kryeministri Edi Rama ishte në Berat në turin e falënderimeve kur ish-kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako u vetëdorëzua në...

Ish-prokurori për arrestimin e zyrtares: Raportuan te Rama që po kapim njeriun tuaj

Ish-prokurori Eugen Beci komentoi për “Review” në Euronews Albania arrestimin e sekretares së Përgjithshme të ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro dhe...

Komisioni Europian thyen heshtjen për arrestimin dhe burgosjen e Fredi Belerit

Komisioni Europian ka thyer heshtjen për çështjen e arrestimit dhe burgosjes së Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, i akuzuar...

U merrte ryshfet bizneseve në Tiranë, arrestohet me urdhër të SPAK inspektori

Një inspektor i Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor është arrestuar me urdhër të SPAK-ut pasi dyshohet se mashtronte bizneset dhe ju merrte shuma...

Në kërkim për ngjarjen e rëndë, kush është 22-vjeçari i arrestuar me Laert Haxhinë

Firdeus Berberi, 22-vjeçari i lindur në Pogradec, është arrestuar ndërsa ishte në makinë me Laert Haxhinë, në kuadër të operacionit “Eksponenti”. Mësohet...

Theu masën “arrest në shtëpi” për të shpërndarë kanabis, 39-vjeçari vihet në pranga

Një 39-vjeçar, banues në qytetin e Vlorës është vënë në pranga pasi qytetari me inicialet E.O. theu masën e sigurisë  “arrest...

Elbasan/ Dhunoi prindërit, arrestohet 34-vjeçari i shpallur në kërkim

Një 34-vjeçar në Elbasan i cili ishte shpallur në kërkim pasi dhunoi prindërit është arrestuar ditën e sotme në kuadër të...

Arrestimi i Allës, Rama: S’i kërkova llogari drejtësisë edhe pse ishte kandidat

Kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë për mediat pasi pjesa më e madhe e kutive të votimit janë numëruar dhe Partia...

Gazetari: Nëse Beleri nuk lirohet, qytetarët bojkotojnë zgjedhjet

Gazetari Stavri Marko tha në një intervistë për Euronews Albania se nëse Fredi Beleri nuk lirohet, votuesit do të bojkotojnë zgjedhjet...

Avokati i Belerit: Policia nuk është korrekte me termin flagrancë, ka qenë me 2 miq

Në prag të zgjedhjeve të 14 majit është arrestuar kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Himarën, Fredi Beleri. Ai akuzohet për...

Goditën gazetarin, policia kap 2 persona të shpallur në kërkim

2 persona të shpallur në kërkim për veprën penale “goditje për shkak të detyrës” janë kapur nga policia. I.(E). A., 35 vjeç,...

Sherr me thika në Korçë, policia arreston 17-vjeçarin

Një 17-vjeçar në Korçë ka lënduar me thikë dy persona gjatë një konflikti të çastit. Policia arrestoi të miturin, ndërsa dy...

Goditi me çekiç në kokë 55-vjeçarin, arrestohet 42-vjeçari në Fier

Është arrestuar 42-vjeçari në Fier, i cili pare tre ditësh goditi me çekiç në kokë 55-vjeçarin për motive të dobëta. Policia bën...

“Jam psikopat”-Çfarë tha autori i masakrës në Serbi kur u kap nga policia

Gazetarja serbe Katarina Radojiçiç komentoi në një intervistë për Euronews Albania ngjarjen e rëndë që ndodhi në Serbi këtë të mërkurë,...