arrestime

Tempulli në Shkodër| Me kokainë në makinë, kapen në flagrancë 3 djem

3 djem janë arrestuar në Shkodër, në kuadër të operacionit “Tempulli”, pasi u kapën në flagrancë me doza kokaine në automjet. Lënda...

Tentoi të vriste me gërshërë hekuri bashkëfshatarin e tij, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar në Dibër është arrestuar menjëherë pasi tentoi të vriste me gërshërë hekuri bashkëfshatarin e tij. Ndërhyrja e menjëhershme e Policisë,...

Përplasi “Benzin” dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet 42-vjeçari. Ishte i dehur

Një 42-vjeçar në Pogradec është arrestuar në flagrancë, pasi ndërsa drejtonte automjetin tip “Volkswagen” përplasi një “Benz” dhe u largua nga...

Mashtronin të huajt për të investuar në bursa fiktive, arrestohen 3 persona

Tre persona të cilët mashtronin shtetas të huaj, përmes telefonit, për të investuar në bursa fiktive, janë arrestuar. Gjithashtu do të priocedohen...

I ekstraduar nga Greqia, arrestohet 35-vjeçari në Korçë. Procedohen edhe 2 të tjerë

Një shtetas në Korçë, 35-vjeçari Leonardo Malollari, është vënë në prangat e Policisë, pasi ishte ekstraduar nga Greqia, me urdhër të...

Organizonin lojëra fati, arrestohen 4 persona, 2 të tjerë procedohen të lirë

Policia ka zbuluar 3 lokale në Fier ku organizoheshin lojëra fati, në kundërshtim me ligjin, me kompjuterë dhe me celularë. gjatë operacionit...

EMRI | Kërkohej nga drejtësia italiane dhe fshihej në Laç, arrestohet 22-vjeçari

Kapet dhe vihet në pranga 22-vjeçari Daniel Gjoni i kërkuar nga drejtësia italiane, i cili fshihej në Laç.  22-vjeçari akuzohet për...

Përdorte lokalin për baste sportive, arrestohet në flagrancë 30-vjeçari

Një 30-vjeçar është arrestuar në Flagrancë pasi në ambientet e lokalit të tij u gjetën faqe për vënie bastesh sportive. Atij ju...

Arrestohen 2 persona në Korçë, procedohen penalisht 10 të tjerë

Dy persona janë arrestuar në Korçë dhe  10 të tjerë janë proceduar penalisht për “Prodhim dhe shitje narkotikësh. Policia bën me dije...

Megaoperacioni| Arrestohen 4 shqiptarë dhe 2 ukrainas, digjet veliera me drogë

Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku foli në një konferencë për mediat rreth një megaoperacioni të quajtur “Flakë në det”...

I rrëmbeu çantën me lekë një kambisti dhe iku me vrap, kapet menjëherë nga policia

Një i ri i ka rrëmbyer kambistit me inicialet B.K çantën me lekë dhe iku me shpejtësi. Ngjarja ka ndodhur pak...

EMRAT/ Kush janë të ndaluarit e operacionit ‘NEVER FORGET’, akuzat që përballen

Në kuadër të megaoperacionit të koduar ‘NEVER FORGET’ janë zbardhur 6 vrasje, 5 raste të shkatërrimit të pronës me eksploziv, 2...

Kultivoi 127 bimë kanabis në zonë të pyllëzuar, arrestohet 62-vjeçari

Një 62-vjeçar është arrestuar pasi kultivoi në një zonë të populluar 127 bimë kanabis. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Memaliajt...

Dhunuan me sende të forta 36-vjeçarin, babai arrestohet, i biri procedohet i lirë

Një baba së bashku me djalin e tij kanë goditur për motive të dobëta me sende të forta një 36-vjeçar në...

Vodhën dy biznese në Tiranë, arrestohen 2 adoleshentët, në kërkim një tjetër

Është finalizuar operacioni policor i koduar "Mesnata", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë. Policia ka...

“3500 € ose publikojmë videon”, arrestohen 2 të rinjtë që shantazhonin 63-vjeçarin

Arrestohen dy të rinj të cilët shantazhonin një 63-vjeçar me publikimin e një videoje. Ata i kërkonin 63 vjeçarit shumën prej...