arrestimi

Me pistoletë, municion dhe pranga në çantë, arrestohet i “forti” te “5 Maji”

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 4, operacioni policor i koduar "Flagranca", për goditjen e veprimtarisë kriminale të armëmbajtjes pa leje. Një...

Kush është Vangjush Dako, njeriu që akuzohet se kontrollon Durrësin nga prapaskena

Vangjush Dako hyri në politikë, ne vitin 2007. Karrierën e tij suksesshme, Dako e nisi duke fituar zgjedhjet për bashkinë e...

Arrestohen 4 pjesëtarë të një grupi kriminal në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitjen në doza të vogla të kanabisit...

Plagosi me thikë 2 persona, arrestohet “Radari”. Çfarë i gjeti policia në banesë

Fatmir Jashari, personi i cili plagosi me thikë dy persona mesditën e kësaj të shtune në Sarandë, është arrestuar nga policia. Policia...

Shfarosi gjithë familjen në vitin 1989, gjendet i vdekur Ferdinando Carretta

Ferdinando Carretta, 61 vjeç, i njohur fatkeqësisht për vrasjen e prindërve dhe vëllait të tij më të vogël më 4 gusht të viit 1989 në...

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë...

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia...

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë. Sekuestrohen 18.5 mln €

Europol ka zhvilluar mëngjesin e kësaj të mërkure një aksion në Itali dhe Spanjë, ku u arrestuan 33 të dyshuar në...

Dëmtoi rëndë motoristin pas përplasjes me makinë, arrestohet shoferi 54-vjeçar

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 54-vjeçar i cili mëngjesin e të hënës përplasi me automjetin e tij një motorist. Si pasojë...

Me pistoletë dhe koakinë, arrestohet i ‘forti’ në Tiranë. Procedohet vajza në makinë

Një 37-vjeçar, i identifikuar si Andi Zoga, është arrestuar nga policia në Tiranë, pasi u kap në flagrancë duke qarkulluar në...

Merret peng dhe dhunohet 36-vjeçari, arrestohet autori i dyshuar

Një 58-vjeçar është arrestua nga policia e Skraparit pasi  i hoqi lirinë një shtetasi, pas një konflikti për motive të dobëta....

I morën 100 euro shoferit, arrestohen efektivët e “Shqiponjave”

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore në Tiranë ka arrestuar në flagrancë 2 punonjës policie, të dyshuar për kryerjen e veprës penale “Korrupsion...

Pagesa deri në 1000 € për kalimin e paligjshëm të kufirit, arrestohet 35-vjeçari

Një 35-vjeçar u arrestua në flagrancë në afërsi të fshatit Tren, në Devoll, duke transportuar 23 emigrantë të paligjshëm. 35-vjeçari i kishte...

Shiste 50 mijë lekë një armë pa leje, arrestohet punonjësi i policisë

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ndaloi këtë të enjte një Specialist i Policimit në Komunitet, në Komisariatin e Policisë së Skraparit Skrapar,...

“Akuza e montuar”, Zëdhënësi i fushatës së Belerit: S’ka flagrancë, po darkonte

Zëdhënësi i fushatës të Fredi Belerit, Skerdjan Dhuli, ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euroneës Albania ku foli në lidhje...

Policia greke zbulon si u arrestua rastësisht Haxhiu, pse u ndalua BMW-ja luksoze

Policia greke ka dalë me një komunikatë zyrtare në lidhje me arrestimin e Laert Haxhiut në qytetin e Janinës. Policia bën...