arrestuar

Për kë loboi Rama? Keida Kostreci: Lidhja me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI

Gazetarja e Zërit të Amerikës, Keida Kostreci tha në emisionin Now në Euronews Albania, se aktakuza ndaj ish-zyrtarit të FBI Charles...

Sveçla: Dy serbë të arrestuar për sulme ndaj policisë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tha se brenda dy ditëve të fundit janë arrestuar dy serbë, që ishin në...

5 të arrestuar në Bullgari lidhur me sulmin me bombë në Stamboll

Policia bullgare ka arrestuar pesë persona në lidhje me sulmin me bombë në Stamboll fundjavën e kaluar që vrau gjashtë persona,...

Zv.presidenti i FSHF mes të arrestuarve për Inceneratorët

Pesë persona janë arrestuar me urdhër të SPAK për 'Inceneratorët'. Mes personave të vënë në pranga, nga 11 urdhër-arrestet e lëshuara nga...

Veshje, pije dhe mallra të tjera kontrabandë, 5 të arrestuar në 2 operacione

5 persona janë arrestuar nga policia në dy opeacione të ndryshme për kontrabandë mallrash. Policia njoftoi se është finalizuar operacioni e koduar...

Policia turke arreston dhjetëra protestues në demonstratën e 1 Majit

Dhjetëra protestues u arrestuan nga policia në Stamboll të Turqisë, gjatë protestës së mbajtur me rastin e 1 majit, kundër vështirësive...

Kapen 1.7 ton drogë në Meksikë, gjatë aksionit në det të hapur

Ushtria meksikane ka sekuestruar një sasi prej 1.7 ton kokainë, në një aksion të kryer në det të hapur. Lënda narkotike po transportohej...

Policia nuk e ka arrestuar Bllakon, mediat pretendojnë se është arratisur

Ish-deputeti socialist Alqi Bllako nuk është arrestuar ende, edhe pse Gjykata e Posaçme ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg...

2 aktivistet rrëfejnë dhunën në rrugë nga 30-vjeçari

Motrat Mirela Ruko dhe Albina Ruko janë dhunuar në rrugë nga 30-vjeçari Denis Talo, të cilin nuk e njihnin personalisht. Ato rrëfejnë...

Navalni rrezikon 13 vite burg për mashtrim

Opozitari i Kremlinit Alexei Navalni, i cili ndodhet në burg, u shpall fajtor për mashtrim nga Gjykata ruse. Prokurorët kërkuan dënim me...

Mbi 1200 të arrestuar në 5 vite për falsifikim vizash e pasaportash

Liberalizimi i vizave për Shqipërinë, uli ndjeshëm tentativat për të udhëtuar drejt vendeve të BE me dokumenta të falsifikuara. Megjithatë grupet...