arsyeja

Gazetari zbulon akt-ekspertizat mjekësore: Pse u lirua ish-ministri Saimir Tahiri

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u lirua këtë të premte nga burgu me vendim të Gjykatës së Elbasanit. Gjyqtarja Matilda Fetahu ka...

Çfarë ndikoi në humbjen e PD? Deputeti Mziu jep arsyet

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu tha në një intervistë për Euronews Albania se ishin disa faktorë që çuan në humbjen...

“Ik në Malësi, nga ke ardhur”- zbulohet shkaku i sherrit me dy të vdekur në Kavajë

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të...

192 meshkuj bëhen biondë njëkohësisht, cila është arsyeja

Tifozët portorikanë të bejsbollit kanë filluar të lyejnë flokët për të mbështetur ekipin e tyre në World Baseball Classic. Mbështetësit kanë thyer...

Pse u thirr Ilir Meta në SPAK? Gazetarja zbulon detaje

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është paraqitur këtë të mërkurë në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion. Gazetarja Sara Demushi bëri me...

Damian Gjiknuri paraqitet në SPAK, zbulohet arsyeja

Sekretari i Përgjithshë i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri është paraqitur mëngjesin e kësaj të premteje në Prokurorinë e Posaçme anti Korrupsion. Burime...

Jeni magnet për mushkonjat? Kjo mund të jetë arsyeja

Disa njerëz janë me të vërtetë “magnete mushkonjash” dhe ndoshta ka të bëjë me mënyrën se si ato nuhasin, sugjeron një...