artist

Il Libero: Edi Rama, artisti i famshëm që punon si kryeministër

Vizita e fundit e kryeministres Giorgia Meloni në Shqipëri, e cila nxori në pah edhe detin me plazhet e bukura të...

I riu albin që u bë artist: Pranova veten, s’e lejova bullizmin të më mposhtë…

Ges Rabo është një këngëtar, reper, tekstshkrues e kantautor. Në një intervistë për emisionin "Good Morning Albanians" në Euronews Albania, i riu...

Federik Ndoci tregon konfliktet me motrën që është me PD-në

Këngëtari Federik Ndoci ishte i ftuar në “Review” në Euronews Albania për të folur për përfshirjen e artistëve në fushatat elektorale. Ndërsa...

Falsifikoi pikturat e artistit të njohur, 5 vite burg për ish-drejtorin e ankandit

Ish-drejtuesi i një ankandi, Michael Bartzman, u deklarua fajtor për falsifikim të pikturave të artistit Jean-Michel Basquiat. Ai u dënua me 5...

Emocionohet piktorja në studio! Artisti Helidon Haliti i bën një surprizë…

Piktorja Ingrid Xheraj ishte prezente në studion e “Good morning Albanians” në Euronews Albania kur u surprizua nga artisti Helidon Haliti. Ajo...

Pasioni i 72-vjeçarit | Dikur skulptor, sot bën portrete në sheshin e Durrësit

Ky është Jonuz Selimi, dikur skulptor. Ulur në një stol, që duket sikur mezi e mban, ai prej 13 vitesh tashmë...

Fotografët e natyrës dokumentojnë shpendët e rrallë në Shkodër

Fotografë të botës së egër nga Shqipëria, si dhe nga vende të ndryshëm të botës u bënë bashkë për të dokumentuar...

Bujar Kapexhiu tregon si u bë pjesë e Këshillit Kombëtar e pse u afrua me PD-në

Artisti Bujar Kapexhiu rrëfeu në emisionin Sot në Euronews Albania se si u bë pjesë e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike,...