ashensor

Vdekja e kamarierit në Sarandë, gjykata liron montuesin e ashensorit

Gjykata e Sarandës ka vendosur masën e sigurisë detyrim paraqitjeje për Lulzim Allkushin, personi i cili montoi ashensorin në lokalin, ku...

17-vjeçari vdiq pasi e zuri poshtë ashensori, montuesi i palicensuar

Një 17-vjeçar ka humbur jetën në vendin e punës, rreth orës 1:15 të së shtunës në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur në një...

Ashensori zë poshtë kamarierin në Sarandë, shpallet në kërkim pronari i lokalit

Një 17-vjeçar ka humbur jetën në vendin e punës, rreth orës 1:15 të së shtunës. Në një lokal në lagjen “Nr. 1",...

Ashensorët nuk janë të sigurt vetëm nëse nuk mirëmbahen, thotë specialisti

Specialisti i ashensorëve Enkeled Groballi tha se një ashensor që mirëmbahet është tërësisht i sigurt. Ai komentoi për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania...

Vëzhgim i Euronews Albania| Qytetarët të pasigurt kur përdorin ashensorin

Bllokimi në ashensor i pacientes dhe punonjësit në QSUT, ka kthyer në vëmendje rrezikun qe vjen prej tyre. Gazetarja e "Mirëmëngjes"...

Bllokimi i ashensorit në QSUT, nën hetim administratori dhe tekniku i firmës

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht dy persona në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së dielës në ambientet e...

FOTO | Bllokohet ashensori në QSUT, dëmtohet pacientja

Mbrëmjen e së dielës, një paciente në QSUT ka mbetur e lënduar për shkak të një problemi me ashensorin në urgjencën...