astir

U kap me fishek në fole, ja identiteti me të cilin lëvizte “ushtari” i Laert Haxhiut

Artan Tafani i njohur dhe me emrin Marjus i cili rrëfeu një seri vrasjesh në disa qytete të vendit, lëvizte me...

FOTO| Ky është autori i grabitjes së këmbimit valutor në Astir

Një grabitje brenda një këmbimi valutor që ndodhi të shtunën në Unazë të Re në Tiranë është dokumentuar. Artan (Marius) Tafani është...

EMRI| Grabiti pikën e këmbimit valutor në Astir, identifikohet autori

Një grabitje që ndodhi të shtunën në Unazë të Re në Tiranë është dokumentuar. Artan (Marius) Tafani është shpallur në kërkim, ndërsa...

Zjarr në një pallat në Astir

Në një pallat në zonën e Astirit në Tiranë, ka rënë zjarr mbrëmjen e djeshme. Deri më tani nuk dihet nëse ka...

Aksidentoi për vdekje këmbësorin në ”Astir”, arrestohet 30-vjeçari

Policia ka vënë në pranga drejtuesin e mjetit që përplasi për vdekje një këmbësor një natë më parë në zonën e...

VIDEO| Tronditëse, makina në Astir “fluturon” në ajër qytetarin  

Euronews Albania ka siguruar videon e kamerave të sigurisë që tregojnë aksidentin e rëndë të kësaj të diele në Astir. Nga pamjet...

Aksident me vdekje në Astir

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në Astir. Si pasojë, 1 person ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur rreth orës...

Kreu masakrën në Paskuqan, Dan Hutra plagosi me thikë edhe të dashurën në Astir

Ramzan Hutra plagosi me thikë të dashurën e tij në Astir, para se të kryente masakrën me dy viktima dhe tre...

Ashensori bie nga kati i pestë në Astir, a bëhen kontrolle?

Policia e Tiranës bën të ditur se shkak i rrëzimit të ashensorit në një pallat mbrëmjen e së hënës ishte mbingarkesa. Në...

Maunia përplas për vdekje 35-vjeçaren në ‘Astir’

Një aksident me pasojë vdekjen e një 35-vjeçareje është shënuar mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Aksidenti u shënua në në Unazë të...

Zjarr në ‘Astir’, digjet makina e parkuar në pallatin në ndërtim

Një automjet është djegur nga një zjarr i rënë në zonë e ‘Astirit’ në Tiranë. Policia bëri me dije se ngjarja ka...

Vrau dy motrat, Prokuroria kërkon burgim të përjetshëm për Përparim Ademin

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar burgim te përjetshëm për Përparim Ademin, i cili akuzohet për vrasjen e dy motrave në zonën...

Dyshohet se iu vendos tritol makinës së vëllait të biznesmenit të ndërtimit

Zjarri në garazhin e pallatit në zonën e Astirit në kryeqytet, dyshohet se u shkaktua nga një shpërthim tritoli, ku mbetën...

VIDEO l Evakuimi i banorëve nga pallati pas rënies së zjarrit në garazh

Të paktën tetë qytetarë u lënduan pas rënies së zjarrit në garazhin e një pallati në zonën e Astirit, ku u...

Punimet në Unazën e Madhe, devijohet qarkullimi në Astir

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se duke filluar nga sot, ndryshon drejtimi i lëvizjes për mjetet në Unazën e Madhe për shkak...

Të shtëna me armë në zonën e Astirit

Mbrëmjen e së enjtes ka pasur të shtëna me armë në zonën e Astirit. Policia ka bllokuar rrugën. Burime për Euronews Albania...