atentat

FOTO | U arrestua për atentatin ndaj prokurorit, si u zbulua 39-vjeçari

Amar (Dritan) Shkëmbi, i arrestuar ditën e sotme në Emiratet e Bashkuara Arabe për llogari të drejtësisë shqiptare, rezulton një nga...

Ishin nisur me “X6” për të kryer atentat, policia: Si u parandalua krimi në Elbasan

Policia ka dhënë detaje në lidhje me një operacion të kyer së fundmi në Elbasan. Përmes një njoftimi, politica thotë se ka...

Dyshime për atentat në Elbasan, policia zbulon makinën me armë dhe lëndë djegëse

Policia e Elbasanit ka ndaluar një automjet tip fuoristradë të dyshimtë në zonën e "Ish-Konservimi” pranë stadiumit “Elbasan Arena”. Dhjetëra forca policie...

Zbardhet atentati ndaj ish-prokurorit Ndoja, 5 të arrestuar dhe 4 në kërkim

Pesë persona janë arrestuar dhe katër të tjerë janë shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit policor të koduar "Komploti", pas...

Si u planifikuan 2 atentatet ndaj tij? Flet ish zv.ministri i Jashtëm i Kosovës

Ish zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Anton Berisha e konsideron shqetësues lajmin e planifikuar në mediat në Kosovë, se ka...

‘Viktimizim për pushtet’, Gashi hedh dyshime për atentatin ndaj drejtuesve të LDK-së

Avokati Tomë Gashi ka hedhur dyshime në lidhje me lajmin që ka qarkulluar në mediat në Kosovë, se ka një plan...

Berisha akuzon Ramën: Organizoi atentatin ndaj meje, s’e kontrollon dot opozitën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar me akuzat në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me sulmin ndaj...

Shpërthen Koka: Atentat politik, duan asgjësimin e opozitës

Gazetari Bledian Koka e cilëson përpjekje për asgjësimin e opozitës sulmin ndaj kreut të PD Sali Berisha. Në një intervistë për Euronews...

Atentat ndaj Kurtit? Behgjet Pacolli: Është një konspiracion

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli mendon se nuk është planifikuar një atentat ndaj kryeministrit Albin Kurti dhe e ka cilësuar këtë...

Kritiku i Vladimir Putinit i shpëton atentatit me snajper

Refugjati politik rus, Vladimir Osechkin, i njohur për kritikat ndaj presidentit Putin dhe themelues i projektit rus për të drejtat e...

Atentati i planifikuar ndaj Kurtit, Haziri: Synohet destabilitet dhe kaos në Kosovë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri thotë se atentati i planifikuar ndaj kryeministrit Albin Kurti, kishte si qëllim destabilitetin...

Skenari për vrasjen e Bashës, i përfshirë një ish-luftëtar xhihadist | 5 zhvillime

Kush donte ta vriste Lulzim Bashën, një prej tyre ish-luftëtar xhihadist në Siri 3 persona rezultojnë të përfshirë si të dyshuar...

U planifikua atentat ndaj tij, deputeti i PDK: Nuk më është ofruar mbrojtje

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka folur për atentatin që ishte planifikuar në vitin 2021 ndaj tij, kryeministrit...

Spartak Ngjela: Shqipëria dhe Kosova në survejim, por kemi mbrojtje nga SHBA

Shqipëria dhe Kosova janë në survejim. Kjo ishte deklarata e avokatit Spartak Ngjela për Euronews Albania. “Duhet të keni parasysh një gjë,...

Atentati i planifikuar ndaj Lulzim Bashës, 3 persona të përfshirë

Hakerat të cilët sulmuan kibernetikisht sistemet digjitale dhe ato qeveritare në vendin tonë, kanë publikuar dokumentin e Drejtorisë së Anti-terrorit i...

FOTO | Kush është 19-vjeçari i ekzekutuar në Shkodër

Euronews Albania ka siguruar foton e Erjon Xhenjes, 19-vjeçarit i cili u ekzekutua mbrëmjen e së dielës në Shkodër. I riu i...