atentati

I shpëtoi atentatit me eksploziv, arrestohet me pistoletë në makinë miku i “Rrumit”

Policia e Durrësit ka arrestuar Aldi Mustafën, person me precedentë të mëparshëm penal. Pak muaj më parë Mustafës iu bë atentat me...

Atentati në Rrëshen| Gjendet makina e autorëve, RENEA e FNSH blindojnë zonën

Policia ka mundur të gejë makinën e autorëve të cilët ekzekutuan në një atentat në qendër të qytetit të Rrëshenit, shtetasin...

Autori mund të ketë qenë me skaf, detaje nga atentati i Andrea Kalemit në Greqi

Një atentat me armë zjarri ndodhi mbrëmjen e së mërkurës ndaj Andrea Kalemit. 51-vjeçari u qëllua me breshëri plumbash në ishullin Paxos të...

Sulm me armë në një lokal në Kosovë, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e të mërkurës në një lokal në qytetin e Skënderajt në Kosovë, ku raportohet...

EMRI| Ishte me pushime me familjen, shqiptari qëllohet me 10 plumba në ishullin grek

Një 51-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur me armë zjarri në ishullin grek të Paxos. 51-vjeçari është identifikuar si Andrea Kalemi,...

Shmanget atentati ndaj Zelensky, shërbimet sekrete arrestojnë informatoren ruse

Shërbimet sekrete ukrainase deklaruan të hënën se kishin arrestuar një person të akuzuar se po ndihmonte në realizimin e një plani...

U dyshuan për planifikimin e një atentati, GJKKO liron Arben Spahiun e Arsen Preçin

Gjykata e Posaccme pranon kërkesën e SPAK dhe ndryshoi masën e sigurisë nga “Arrest me burg” në “Detyrim paraqitje” për Arben...

Atentati ndaj Licit, gazetarja: Ish-shefi i krimeve përgatiti kushtet për vrasjen

Gazetarja e kronikës Aida Topalli zbuloi gjatë një interviste për Euronews Albania detaje nga megaoperacioni i SPAK ku u arrestuan ish-drejtori...

Zbriti nga makina pa vajtur në shtëpi, si i shpëtoi atentatit të 3-të Gentian Bejtja

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga atentati me 1 viktimë dhe 2 të plagosur mbrëmjen e të hënës në...

Atentati me 1 viktimë në Krujë, kontrolle në banesat e të fortëve të Niklës

Një atentat me një të vrarë dhe dy të plagosur ndodhi pas mesnatës të së hënës në fshatin Larushk të Krujës. Viktimë...

Atentati në Larushk| Policia: U plagosën 2 fëmijë të mitur, 3 të shoqëruar

Policia ka dhënë informacione shtesë në lidhje me atentatin e ndodhur në ambientet e jashtme të banesës së shtetasit Gentian Bejtja...

Atentati në Larushk| Bejtja nuk ndodhej në banesë, si iu bë pritë kunatit dhe djalit

Të dhëna të reja janë mësuar mbi atentatin e mesnatës në Larushk, ku ndërroi jetë Ramazan Sino dhe u plagos nipi...

Atentati në Don Bosko, lihet në burg miku i Brilant Martinaj

Gjykata e Tiranës, ka lënë në burg Nikoll Sherrnikun, personin që dyshohet se ndihmoi me logjistikë, autorët e masakrës në Don...

I akuzuar për maskrën në Don Bosko, zbardhet dëshmia e Sherrnikut: Kam qenë në burg

I dyshuar si një nga personat e përfshirë në atentatin në Don Bosko, Nikoll Sherrniku përballë grupit hetimor ka mohuar të...

Atentati i dështuar në Berat, arrestohet 50-vjeçari nga Korça

Një 50-vjeçar nga Korça është arrestuar nga policia e Beratit i implikuar në atentatin e parandaluar dy ditë më parë nj...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e...