atentati

Atentati i dështuar në Berat, arrestohet 50-vjeçari nga Korça

Një 50-vjeçar nga Korça është arrestuar nga policia e Beratit i implikuar në atentatin e parandaluar dy ditë më parë nj...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e...

Dështon atentati në Berat, organizatorët braktisin mjetin dhe largohen në pyll

Policia e Beratit ka parandaluar një atentat që ishte planifikuar të kryej nga një grup kriminal. Shërbimet e policisë në Berat, në...

Atentati i dështuar në Elbasan, policia: Do vritej një person me precedent kriminal

Policia e Elbasanit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me parandalimin e një vrasjeje që ishte planifikuar të bëhej këtë të...

“Dy persona u turrën me armë”- Kaçaj rrëfen atentatin: Zoti na dha jetë të dytë

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti mbrëmjen e kësaj të diele një konferencë për media, ku dënoncoi një atentat të dështuar ndaj ish-kreu...

VIDEO/ Atentati ndaj kryeministrit japonez, momenti kur hidhet bomba tymuese

Kryeministri i Japonisë, Fumio Kishida u evakuua i palënduar nga një event publik, ku një person hodhi një bombë tymi në...

Atentati ndaj Aldi Mustafës, policia jep informacion zyrtar

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me atentatin me eksploziv të ndodhur të hënën në Shkozet. Ngjarja ndodhi rreth orës 14:00, në...

Atentat me eksploziv në Shkozet, shpërthen një automjet

Një automjet ka shpërthyer me lëndë plasëse në një atentat të ndodhur në Shkozet të Durrësit. Burime për Euronews bëjnë me dije...

EMRI/ Arrestohet në Abu Dabi i shumëkërkuari shqiptar

Është arrestuar në Dubai, Dritan Shkëmbi, një nga personat e shpallur në kërkim për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji. Operacioni u zhvillua...

“Porosia erdhi nga burgu”- kush është shenjestra e atentatit të dështuar në Elbasan

Automjeti i gjendur në Elbasan, ku u zbuluan dhe disa armë zjarri, i ka shërbyer hetuesve në Elbasan për të hedhur...

“Atentati”/ BMW-ja u vodh në Shkodër, zbulohet ID false që lëvizte kunati i Alibej

Detaje të reja janë zbuluar nga atentati i dështuar të diëlën që lamë pas në Elbasan. Bëhet me dije se personat...

Atentati ndaj ish-prokurorit dhe “Rrumit”, jepen masat e sigurisë për të ndaluarit

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg shtetasit Bashkim Haxhija, Marsel Deçka, Endrit Sinani, Genti Ndërjaku, i njohur edhe me emrin...

Akuzohen për atentatin ndaj ish-prokurorit Ndoja, të arrestuarit dalin para gjykatës

Në Gjykatën e Posaçme po zhvillohet seanca për vlerësimin e masës së sigurisë për të arrestuarit në lidhje me atentatin ndaj...

Atentati ndaj Ndojit, SPAK: U evidentua roli i secilit, me ndihmë dhe nga partnerët

SPAK ka zbardhur detaje në lidhje me arrestimet e kryera dhe shpalljen në kërkim të personave të përfshirë në atentatin e...

“Kurrë nuk do merrej vesh masakra e Reçakut”- Walker rrëfen atentatin e serbëve

Ish-kreu i misionit verifikues për Kosovën te OSBE, William Walker, i cili ishte një zë i fuqishëm që i dëshmoi botës...

Komplot në Brazil, tentohet atentat me bombë për të ndaluar inagurimin e presidentit

Policia në Brazil ka arrestuar një person, i cili dyshohet se do të shpërthente një makinë bombë për të krijuar panik...