autobus

Aksident në aksin Fier-Lushnjë, makina përplaset me autobusin e pasagjerëve

Një aksident ka ndodhur paraditen e kësaj të hëne në aksin Fier-Lushnjë, ku një automjet tip "Benz" ka përplasur nga mbrapa...

Të paktën 18 të vdekur nga një aksident me autobus në Pakistan

Të paktën 18 njerëz kanë vdekur dhe rreth 17 të tjerë janë lënduar të dielën në Pakistan, pasi autobusi i tyre...

VIDEO| Njerëzit dalin të tronditur nga autobusi, mjeti shpërthen në flakë

Një autobus në Argjentinë ka shpërthyer në flakë. Pamjet nga ai moment janë filmuar dhe transmetuar nga BBC ku njerëzit shihen duke...

Autobusi-market në Gjermani, udhëton në zonat e largëta rurale për të çuar ushqime

Në fshatin e Lohnit, në perëndim të Gjermanisë, ku e vetmja ushqimore mbylli dyert më herët gjatë vitit, banorët tashmë e...

Autobusi përplaset me kamionin, 15 të vdekur në Kanada

Një autobus që transportonte të moshuar drejt një kazinoje u përplas me një kamion në një kryqëzim autostrade në një zonë...

S’ka më autobus 666 që shkon në “ferr”: polakët ndryshojnë numrin në linjën e njohur

Autobusi numër 666, i cili udhëton për një kohë të gjatë në qytetin Hel, i vendosur në bregun polak të Balltikut,...

Kishte fshehur pakot me euro në tavanin e autobusit, pranga shoferit në kufi

Policia e Portit në Durrës ka arrestuar një 37-vjeçar, drejtues autobusi, i cili dyshohet se kishte fshehur një shumë të madhe...

VIDEO| 13-vjeçari iu shpëton jetën shokëve pasi shoferi i autobusit humb ndjenjat

Një 13-vjeçar i cilësuar si hero, iu ka shpëtuar jetën shokëve të klasës pasi shoferi i autobusit me të cilin po...

Aksidenti te “Rruga e Elbasanit”, policia arreston shoferin e autobusit

Gentian Qosja, shoferi i autobusit që u aksidentua pasditen e së dielës në "Rrugën e Elbasanit, është arrestuar nga policia. 31-vjeçari akuzohet...

Shoferi i Unazës me diabet dhe zemër, a ishte në gjendje të drejtonte mjetin?

Një aksident i shumëfishtë ka ndodhur të hënën në zonën e Shallvareve. 9 makina dhe autobusi i linjës së “Unazës” janë...

Video disa metra larg autobusit, momenti kur urbani merr përpara 10 automjete

Një aksident i shumëfishtë ka ndodhur sot në zonën e Shallvareve. 9 makina dhe autobusi i linjës së “Unazës” janë përfshirë. Euronews...

Aksidenti i autobusit me disa automjete, reagon Bashkia e Tiranës

Bashkia e Tiranës ka reaguar në lidhje me aksidentin e ndodhur këtë të hënë në afërsi të "Urës së Shallvareve", ku...

FOTO| Sulmohet autobusi i ekipit të Pogradecit, qëllohet nga një mjet BMW

Autobusi i Kf Pogradecit është sulmuar para hyrjes ne Librazhd, nga një mjet BMW. Disa persona kanë qenë brenda në automjet dhe...

“Presh dhe patate”, shoferja: Porositë e pazakonta që dërgojnë shqiptarët në Itali

Eranda është një grua 33-vjeçare, e cila ushtron profesionin e shoferes së autobusit, ku përshkon edhe udhëtime jashtë vendit. Në një intervistë...

FOTO | Sulmohet në Serbi autobusi me emigrantë nga Kosova

Një autobus me shtetas kosovarë që po udhëtonte nga Peja drejt Gjermanisë, është sulmuar në Serbi. Sipas raportimeve të mediave në Kosovë,...

Lushnjë | Merr flakë autobusi në lëvizje, dyshimet e para

Një autobus ka marrë flakë në lëvizje. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme rreth orës 14:40, në vendin e quajtur “Rotondo...