autobusët

Veliaj i përgjigjet Këlliçit: Transport falas vetëm nëse nuk paguahen pagat

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka ironizuar premtimet e kundërsharit të tij në zgjedhjet e 14 majit, Belind Këlliçi,...

Aksidentet e autobusëve, Veliaj: Në 5 raste fajin e kishin makinat, në 2 shoferët

Gjatë prezantimit të projektit për Linjën e Shpejtë të Autobusëve, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka folur edhe për...

Kurti: Mercenarët e “Wagner” dhe paramilitarwt e Putinit i kemi fotografuar në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar për një gazetë holandeze detaje në lidhje me organizimin dhe ngritjen nga ana e...

S’ka shtim të flotës së urbanëve në Tiranë, thotë përfaqësuesi i shoqatës

Kostandin Foni, përfaqësues i Shoqatës së Transportit Publik Tiranë deklaron se flota e urbanëve në kryeqytet do vijojë të jetë e...

Vonesa në printimin e aboneve krijon radhë të gjata, thotë kreu i shoqatës

"Radhët e gjata për të blerë abone krijohen pasi ato dalin në treg vetëm në ditët e fundit të muajit". Kështu deklaroi,...